مدیرعامل شرکت پتروگوهر فراساحل کیش ایران گفت: دشمنان به سمتی رفته بودند تا فروش بنزین را به ایران تحریم کنند، اکنون به مرز خودکفایی در تولید بنزین رسیده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمدتقی ساداتی‌پور در مراسم امروز(1مرداد) انعقاد قرارداد محرمانگی واگذاری اولین بسته EPCF/D ویژه واحدهای بهره‌برداری اهواز 2، 3 و 5 که امروز اول مردادماه در اهواز برگزار شد، بیان کرد: شرکت پتروگوهر این افتخار را داشته که امروز جایگزین شرکت‌های بزرگ حفاری جهان مانند توتال در کشور شود.

وی ادامه داد: ما تنها شرکتی هستیم که در کشور چهار دکل حفاری ملکی داریم که این دکل‌ها سایبری هستند و مالکیت آنها نیز به عهده ما است. این دکل‌ها در نوع خود بی‌بدیل هستند و کاری که با آنها در منطقه آب شُر انجام گرفت بسیار خوب بود.

مدیرعامل شرکت پتروگوهر فراساحل کیش اظهار کرد: با توجه به ضرورتی که وجود دارد، در منطقه آب شُر از برنامه مدنظر جلوتر هستیم. قرار بود سال آینده گاز وارد خط سراسری شود اما به دلایل تحریم قرار شد که یک سال زودتر و در آبان ماه 50 درصد از ظرفیت مدنظر را وارد خطوط کنیم تا گاز هفت استان شمالی کشور تامین شود.

ساداتی پور ذکر کرد: ورود ما در حوزه نفت از روی الزام بود. زمانی که آقای اوباما تحریم‌هایی را مطرح کرد و مجموعه شرکت‌های نفتی فعال در حوزه POGC منطقه را ترک کردند با توجه به الزاماتی که از سوی دولت و مقام معظم رهبری وجود داشت به این عرصه وارد شدیم.

وی با بیان اینکه تولید بنزین پاشنه آشیل کشور بود، بیان داشت: ایران روزانه 60 میلیون لیتر در روز خریداری می‌کرد و دشمنان به سمتی رفته بودند تا فروش بنزین را به ایران تحریم کنند. با ورودی که در بحث احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس انجام دادیم، اگر فازی را که اکنون در حال کار کردن بر روی آن هستیم تا سال آینده به اتمام برسد، می‌توانیم حدودا 20 میلیون لیتر بنزین را در روز به خارج از کشور صادر کنیم.

مدیرعامل شرکت پتروگوهر فراساحل کیش با اشاره به انعقاد قرارداد محرمانگی واگذاری اولین بسته EPCF/D ویژه واحدهای بهره‌برداری اهواز 2، 3 و 5 یادآور شد: با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد باید از توان و تخصص داخلی استفاده شود. در این زمینه با توجه به سابقه حفاری که شرکت ما دارد، می‌توانیم جایگزین شرکت‌های خارجی شویم.