رئیس کل دادگستری استان با اشاره به سیاست قوه قضائیه در بومی گرایی و جذب قضات در استانهای محل زندگی آنها تصریح کرد: این سیاست در ماندگاری قضات در محل خدمت و همچنین آرامش فکری و روحی آنان که از لوازم قضاوت عادلانه می باشد نقشی اساسی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، احمد سیاوش پور در مراسم افتتاحیه دومین دوره کاراموزان قضایی استان گیلان با اشاره به سیاست قوه قضائیه در بومی گرایی و جذب قضات در استانهای محل زندگی آنها تصریح کرد: این سیاست در ماندگاری قضات در محل خدمت و همچنین آرامش فکری و روحی آنان که از لوازم قضاوت عادلانه می باشد نقشی اساسی دارد.

رئیس شورای قضایی استان  این دوره را دومین دوره آموزش کارآموزان قضایی در گیلان عنوان  نمود و گفت: در اولین دوره کارآموزی قضایی 14 نفر از جوانان نخبه گیلانی در رشته حقوق  با طی دوره های آموزشی علمی و عملی فشرده و گذر از آزمون های مختلف به کسوت قضاوت مفتخر شدند.

سیاوش پور در بخش دیگری از سخنان خود قضاوت های عادلانه حضرت علی (علیه السلام) را  نمونه ای بارز از اجرای قسط و عدالت در طول تاریخ عنوان نمود و اظهار داشت: امید است که قضات جوان ما نیز حضرت امیرالمومنین (ع) را الگوی خود قرارداده و در اجرای صحیح احکام الهی به ایشان اقتدا نمایند.

افتتاحیه-دوره-دوم-کارآموزان-قضایی-1

این مقام ارشد قضایی با تجلیل از پیشکسوتان امر قضا و قدردانی از زحمات آنان یادآور شد:  قضات با سابقه دستگاه قضایی با عزت و سلامت و سربلند در خدمت به مردم تلاش می نمایند.

علاقه مندی و هدفمندی را از شروط مهم موفقیت به ویژه در کار قضایی است

وی علاقه مندی و هدفمندی را از شروط مهم موفقیت به ویژه در کار قضایی دانست و اذعان کرد: کارآموزان قضایی باید از جایگاه و شان قضاوت شناخت اساسی داشته و همچنین از آثار مخرب لغزشهای احتمالی در این امر خطیر مطلع باشند.

سیاوش پور در پایان با تاکید بر رعایت اخلاق و ادب در برخورد با طرفین پرونده خاطر نشان کرد:  علم و سواد قضایی به همراه رفتار عادلانه ترسیم گر قاضی جامع و کامل است که از فکر و قلمش قسط و عدالت تحقق پیدا می کند.

به گزارش موج، این دوره با حضور 14 مرد و 2 زن از میان فارغ التحصیلان نخبه بومی استان در رشته حقوق برگزار می شود و این افراد به مدت 15 ماه آموزش خواهند دید که پس از موفقیت در آزمون های نهایی این دوره به عنوان قاضی در واحدهای قضایی سراسر استان مشغول به قضاوت خواهند شد.