مدیر کل اوقاف اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در استان اصفهان ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در حفظ مجازی قرآن شرکت و در این زمینه استان اصفهان رتبه دوم را در کشور به دست آورده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام رضا صادقی با بیان اینکه حفظ مجازی قرآن بعد استان قم در استان اصفهان راه‌اندازی شده است، گفت: در استان اصفهان ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در حفظ مجازی قرآن شرکت و در این زمینه استان اصفهان رتبه دوم را در کشور به دست آورده است.

وی افزود: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 15 میلیون حافظ قرآن در کشور، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان طی 4 سال گذشته یک میلیون نفر حافظ قرآن تربیت کرده است.

وی با بیان این‌که بیش از 106 درصد سهمیه اداره اوقاف اصفهان برای حفظ  قرآن هزینه شده است، افزود: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی در استان اصفهان نیز با حضور 571 نفر از سراسر استان برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در دو سال اخیر احمد اسلامی اهل کاشان در رقابت با حافظان قرآن 84 کشور اسلامی نفر نخست مسابقات و موسی معتمدی در رقابت با حافظان قرآن 80 کشور اسلامی رتبه نخست را به دست آورده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: به برکات نظام و خون شهدا عطر قرآن فضای جامعه را معطر کرده است و جوانان با تقوا و پاک مفتخر حفظ قرآن می‌شوند؛ سال 98 استان اصفهان میزبان مسابقات قرآنی کشوری است، حفظ مجازی قرآن بعد استان قم در استان اصفهان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در استان اصفهان 3 هزار و 200 نفر در حفظ مجازی قرآن شرکت و رتبه دوم را به دست آوردند که این استان دارای 85 شناسه فرهنگی است و در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی طرح آرامش بهاری هر سال در جوار بقاع متبرکه امامزادگان شاخص برگزار و خدماتی در زمینه اسکان به زائران ارائه می‌شود.