معاون نظارت بانک مرکزی گفت: بانک های نظامی و وابسته به نیروهای مسلح در دولتی ها ادغام می شوند تا موجب رقابت پذیری بیشتر شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، فرشاد حیدری ظهر امروز درجلسه کارگروه بانکی در اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خرم‌آباد اظهار داشت: اصلاح نظام بانکی جهت افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های سربار بانک‌ها در دستور کار است.

وی افزود: در سنوات گذشته مهم‌ترین موضوع مختل کننده در سیستم بانکی ، عدم زمان پذیری بانک ها بود که بخشنامه ها اجرایی نمی شد.

تعاونی‌های اعتباری تا پایان تابستان ساماندهی می شوند

معاون نظارت بانک مرکزی گفت: موسسه مالی غیرمجاز در کشور وجود ندارد و تعاونی‌های اعتباری نیز تا پایان تابستان ساماندهی می شوند.

وی اظهار داشت: وجود پارازیت در بازار پول به دلیل وجود موسسات مالی غیر مجاز بود که در دهه 60 تا 70 ایجاد شد و در دهه 80 نیز گسترش داشت.

اخلال در نظام بانکی به جهت عدم رعایت بخشنامه‌ها بود

حیدری با بیان اینکه تامین مالی کشور بانک محور است، گفت: در سنوات گذشته آنچه موجب اخلال در نظام بانکی می‌شد عدم فرمان پذیری بانک‌ها بود چرا که بخشنامه‌ها را اجرا نمی‌کردند.

وی افزود: منابع متعلق به مردم است و برآورد می شود که درصد بالایی از خانوار ها درآمد غیرکارمزدی دارند لذا یکی از سیاست های بانک مرکزی تدیل آرام سود بانک به تابعی از بخش اقتصادی است.

فرشاد حیدری

معاون نظارت بانک مرکزی گفت: عده ای در حوزه تولید و خدمات کار می کنند ولی درآمد عده ای دیگر غیرکارمزدی است و از طریق سود سهام عدالت، اجاره خانه و کسب درآمد می کنند.

وی با بیان اینکه سود بانکی نباید برای طیف وسیعی از مردم چالش ایجاد کند، افزود: با اصلاح نظام بانکی هزینه‌های سربار بانک‌ها کاهش می یابد.

گفتنی است، مسائل بانکی، بیمه و مالیاتی فعالان اقتصادی لرستان امروز در حضور محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور و هیات همراه در 5 کارگروه مالیاتی، بازآفرینی شهری پایدار، تامین اجتماعی، بانکی، ارتقای سیستم‌های کشت، نگهداری، بسته‌بندی و صادرات محصولات کشاورزی و کارگروه کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان بررسی خواهند شد.