نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 2 هزار شرکت ساختمانی و انبوه‌ساز در لرستان داریم اما هیچ نگاهی به آن‌ها در بازآفرینی محله‌های فرسوده وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مجید کیانپور ظهر امروز در نشست بازآفرینی شهری استان لرستان که به ریاست محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد، گفت: با توجه به مباحثی که در  جلسه امروز مطرح شد به نظر می‌رسد خلط مبحث صورت گرفته است.

وی افزود: بازآفرینی شهری باید به‌گونه‌ای باشد که حیات شهری به آن برگردانده شود و ساکنین مناطق مورد نظر توانمند شوند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: در سکونت‌گاه‌های غیررسمی جابه‌جایی محله‌ها در توان دولت نیست لذا باید به دنبال توانمندسازی محله و افراد ساکن آن بود.

علی‌آباد یک محله غیر رسمی است

وی به محله علی‌آباد اشاره و عنوان کرد: علی‌آباد یک محله غیررسمی است که مسائل بازآفرینی شهری و جابه‌جایی را نمی‌توان در آن انجام داد.

کیانپور گفت: باید از ظرفیت بخش خصوصی برای تواند سازی و بهسازی مناطق حاشیه‌نشین استفاده کرد.

بیش از 2 هزار شرکت ساختمانی و انبوه‌ساز در لرستان وجود دارد

وی یادآور شد: بیش از 2 هزار شرکت ساختمانی و انبوه‌ساز در لرستان داریم اما هیچ نگاهی به آن‌ها در بازآفرینی محله‌های فرسوده نشده است.

مجید کیانپور محمد نهاوندیان

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: روی تسهیلات ودیعه مسکن و تسهیلات ساخت باید توجه بیشتر صورت گرفته و همان کاری که در گچساران صورت گرفت با صورت پایلوت در لرستان نیز اجرا شود.