رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل گفت: دو متخلف شکار عقرب در شهرستان آران و بیدگل به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، الهیار دولتخواه  با بیان اینکه شکار و خرید و فروش عقرب و هر گونه خزنده دیگر جرم است و پیگرد قضایی دارد گفت: تا کنون دو متخلف شکار عقرب دراین شهرستان به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی  با اشاره به خرید و فروش عقرب در این شهرستان گفت: گزارش های زیادی مبنی بر شکار بی رویه عقرب از نقاط کویری این شهرستان در ماه های گذشته به دست رسیده که موجب نگرانی سازمان محیط زیست و فعالان این حوزه است.

وی با تاکید بر لزوم برخورد قاطع با متخلفان افزود: عده ای سودجو و کلاهبردار با رواج شایعه هایی در شهرستان آران و بیدگل مبنی بر ارزش بالای عقرب و خرید میلیونی آن موجب شدند تا برخی افراد ناآگاه با خیال کسب درآمدهای قابل توجه به شکار بی رویه عقرب روی آورند.

دولتخواه بیان کرد: تا کنون ۲ نفر در این زمینه احضار شده و پیگرد قضائی در حال انجام است و با افزایش گشت های یگان حفاظت به شدت با متخلفان از جمله در زمینه شکار عقرب برخورد خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل گفت: وجود هر موجودی در طبیعت برای حفظ بوم سازگان ضروری است و حذف یک گونه موجب از بین رفتن یک چرخه غذایی شده و این تغییرات زیست محیطی در نهایت می تواند اثرهای جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.