طی زلزله 5.9 ریشتری ظهر امروز در تازه‌آباد کرمانشاه 156 نفر مصدوم و 81 واحد مسکونی تخریب شد و بنا بر اعلام استاندار کرمانشاه مشکلی جدی برای زیرساخت‌های برقی و آبی منطقه به وجود نیامده و وضعیت آرام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، زلزله‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر، ساعت 14 و 37 دقیقه ظهر امروز (یکشنبه) در حوالی تازه‌آباد شهرستان ثلاث باباجانی رخ داد و شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که در اکثر مناطق استان احساس شد.

بر پایه این گزارش، از همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله، استاندار و هیئتی از اعضای ستاد بحران استان به مناطق زلزله‌زده اعزام و از نزدیک در جریان روند آسیب‌ها و خدمات‌رسانی قرار گرفتند.

استاندار کرمانشاه در آخرین اخبار منتشره از وضعیت کنون مناطق زلزله‌زده تازه‌آباد ابراز داشت: 158 مصدوم زلزله امروز از شهرستان‌های ثلاث باباجانی، جوانرود، سرپل ذهاب و شهرستان پاوه هستند و خوشبختانه تا این لحظه تلفات جانی از زلزله گزارش نشده است.

 گفتنی است که عصر امروز بلافاصله جلسه ستاد بحران در شهرستان ثلاث باباجانی تشکیل و طبق برآورد صورت گرفته 81 واحد مسکونی در این زلزله از 10 تا 100 درصد تخریب‌شده‌ و آب 15 روستا قطع‌شده بود که آب هشت روستا وصل شده و آب هفت روستای دیگر نیز در حال وصل شدن است.

امدادگر هلال‌احمر در مناطق زلزله‌زده تازه‌آباد

حضور 150 امدادگر هلال‌احمر در مناطق زلزله‌زده تازه‌آباد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه گفت: در پی وقوع زلزله 5.9 ریشتری امروز در تازه‌آباد کرمانشاه تاکنون 150 امدادگر در 16 تیم امدادی هلال‌احمر در مناطق مستقر و در حال خدمات‌رسانی هستند.

محمدرضا امیریان ضمن تأکید بر خدمات‌رسانی به‌موقع به آسیب دیدگان زلزله امروز تازه‌آباد، ابراز داشت: 16 تیم امدادی اعزام‌شده به مناطق زلزله‌زده تازه‌آباد متشکل از 4 تیم امدادی از شهرستان ثلاث باباجانی و 12 تیم نیز از شهرستان‌های اطراف هستند که کار امدادرسانی را انجام می‌دهند.

زلزله تازه‌آباد

ردپای زمین‌لرزه 21 آبان سرپل ذهاب در زلزله تازه‌آباد

مسئول شبکه لرزه‌نگاری کرمانشاه گفت: زلزله امروز تازه‌آباد بزرگ‌ترین پس‌لرزه زلزله 21 آبان در سرپل ذهاب بوده و طی روز جاری بیش از 22 بار این مرکز لرزیده است.

فرهاد فروزی ضمن اعلام خبر پس‌لرزه بودن زلزله امروز تازه‌آباد، ابراز داشت: بزرگی زلزله امروز در شهرستان در همان کانون زلزله 21 آبان سرپل ذهاب به بزرگی 5.9 ریشتر به وقوع پیوسته و به عبارتی پس‌لرزه محسوب می‌شود.

مسئول شبکه لرزه‌نگاری کرمانشاه با اشاره به بزرگ بودن این پس‌لرزه در تازه‌آباد، خاطرنشان ساخت: طبق بررسی‌های زمین‌شناسی در مرکز لرزه‌نگاری استان زلزله امروز در تازه‌آباد اگرچه تاکنون بزرگ‌ترین پس‌لرزه بوده اما این امکان نیز وجود دارد که لرزش‌های بیشتری نیز احساس گردد و این حرکات زمینی طبیعی است.