موضوعات جشنواره خوارزمی امسال در شش محور اصلی فعالیت آزمایشگاهی، زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، پژوهش، بازارچه درس کار و فناوری، دست سازه خواهد بود که در همه محورها جامعه با آن درگیر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، ماشاالله پرواره درباره برگزاری جشنواره خوارزمی در بخش نوجوانان گفت: با توجه به اهمیت و تأثیرات آموزشی و تبلیغی جشنواره خوارزمی، گستردگی آن در حد جامعه دانش‌آموزشی از موضوعات فراگیر، کاربردی و مسائل امروزی جامعه به کار گرفته‌شده تا هم از خلاقیت‌های کاربردی و ذهنی این عزیزان بهره گرفته شود و هم این‌که دانش آموزان در سطح گسترده با این موضوعات آشنایی بیشتری پیدا کنند.

رئیس اداره آموزش متوسطه اول استان ضمن اشاره به آمار 80 هزارنفری دانش آموزان متوسطه اول ادامه داد: موضوعات جشنواره امسال در شش محور اصلی فعالیت آزمایشگاهی، زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، پژوهش، بازارچه درس کار و فناوری، دست سازه خواهد بود که در همه محورها جامعه با آن درگیر است.

وی در ادامه افزود: در محور پژوهش می‌توان دانش آموزان را وادار کرد به موضوعات مهمی ورود کنند که امروزه از مشکلات اصلی جامعه است. ازجمله پژوهش درزمینه های منابع طبیعی و همچنین کاهش مصرف آب و انرژی که می‌تواند عملاً دستاوردهایی مفید برای زندگی امروزی داشته باشد.

پرواره در پایان تأکید کرد: ما آماده‌ایم برای هرچه بهتر و باشکوه‌تر برگزار کردن جشنواره خوارزمی در سطح استان با ادارات و ارگان‌ها و نهادهای دولتی نهایت تعاملی دوسویه داشته باشیم. گفتنی است مرحله‌ی استانی این جشنواره به‌صورت متمرکز در شهر کرمانشاه و مرحله کشوری 25 الی 27 مردادماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.