سرپرست فرمانداری شادگان از افزایش متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان به علت بحران کم آبی و از رونق افتادن کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سعید حاجیان امروز(30تیر) در دیدار با حضور معاونان کمیته امداد استان خوزستان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بحران کم‌ آبی در کنار معضل اشتغال، یکی از اصلی‌ترین عوامل بیکاری در بخش کشاورزی است.

وی ادامه داد: امرار معاش اهالی این منطقه از کشاورزان است و کم آبی موجب ضربه زدن به یکی از مهمترین عامل اشتغال مردم شده است.

سرپرست فرمانداری شادگان به پیگیری نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و توجه دولت به این قشر اشاره کرد و افزود: این قشر نیازمند توجه بیشتری بوده و سهمیه بیشتری برای تحت پوشش قرار دادن افراد نیازمند داریم.

او گفت: از رونق افتادن کشاورزی این شهرستان، موجب افزایش متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی شد.

حاجیان ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که می‌تواند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در جامعه محقق کند، بخش کشاورزی است که ارتباط مستقیم با اقتصاد جامعه و ایجاد امنیت غذایی دارد.

حاجیان اظهار داشت: مسئولان باید در راستای تأمین آب مورد نیاز کشاورزی همتی بالا داشته باشند و با همکاری سایر مدیران، آب مورد نیاز اراضی کشاورزی را تأمین کنند.

سرپرست فرمانداری شادگان در خاتمه با اشاره به احداث کانال تامین آب جراحی ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از این طرح شاهد رونق گرفتن کشاورزی و کاهش تحت پوشش آنها خواهیم شد.