معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به واقعه تلخ20تیرماه درسنندج افزود: تردد تانکرهای حامل سوخت تا زمانی که هوا روشن است مانعی ندارد و حتی وسایل حمل مواد خطرناک اگر به سامانه کنترل هوشمند مجهز باشند می‌توانند حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ عبدالله فاتحی با اشاره به واقعه برخورد تانکر با اتوبوس درسنندج،اظهار داشت:تردد تانکرهای حامل سوخت تا زمانی که هوا روشن است مانعی ندارد.

وی ظهر امروز بعنوان سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه سنندج، با بیان اینکه تکبر یکی از عوامل سقوط انسان‌ها است، اظهار کرد: هر کس در هر جایگاهی که هست نباید دچار تکبر شود چرا که تکبر انسان را از اصل دور کرده و موجب سقوط آن می‌شود.

فاتحی اضافه کرد: تکبر جایگاه و منزلت معنوی انسان‌ها را پایین می‌آورد از این رو باید همواره به این اصل مهم توجه داشته باشیم.

وی  تصریح کرد: انسان‌ها برای آزمایش خلق شده‌اند لذا با انواع و اقسام بلاها آزمایش و امتحان می‌شوند.

معاون امور اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان  اظهار کرد: لباسی که تن هر کدام از مسوولان در هر جایگاهی است لباس خدمت و نوکری است و زمانی می‌توانیم به خود افتخار کنیم که حق مطلب و خدمت را به جا آوریم.

فاتحی با اشاره به اینکه دینداری به زبان نیست بلکه به عمل است، گفت: زمانی که زمینه خلاف برای ما وجود داشته باشد ولی خلاف نکنیم می‌توانیم بگوییم که ایمان قوی داریم.

وی اضافه کرد: تا زمانی که اخلاص داشته باشیم شیطان در ما نفوذ نخواهد کرد و تنها با توکل بر خداوند تبارک و تعالی است که می‌توانیم در برابر وسوسه‌های شیطان ایستادگی و مقاومت کنیم.

معاون امور اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت:‌ دین اسلام دین کامل و جامع است که تمام دستورات الهی برای انسان‌ها در زوایای مختلف داده شده است.

فاتحی اذعان کرد: به عنوان پلیس و خدمت‌گذار مردم استان خطراتی را احساس می‌کنیم، ترس امروز ما از مواد مخدر نیست ترس از تهدیداتی است که در فضای مجازی جوانان ما را تهدید می‌کند.

وی گفت: امروز دشمنان از بستر فضای مجازی برای تغییر ایدئولوژی‌ها، فکر و اعتقادات جوانان استفاده می‌کنند و هجمه نابرابری را علیه ما راه‌اندازی کرده‌اند.

معاون امور اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان تاکید کرد: والدین باید با فرزندانشان مانند یک دوست باشند، مواظب باشید به اسم کلاس تقویتی و سایر موارد، جوانان سر از جاهای دیگر در نیاورند.

فاتحی در ادامه با اشاره به واقعه تلخ 20 تیرماه و کشته شدن 11 نفر از هموطنان در این حادثه، اظهار کرد: نه به عنوان پلیس بلکه به عنوان یک شهروند به خود افتخار می‌کنم که در آن ساعت تمام مسوولان استان در صحنه حاضر شدند.

وی اذعان کرد: تمام مسوولان به ویژه نیروهای امدادی خود را به آتش زدند که مسافران اتوبوس نجات پیدا کنند ولی به دلیل وسعت و زیاد بودن آتش متاسفانه 10 نفر از سرنشینان اتوبوس جان باختند.

معاون امور اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان اظهار کرد: فرمانده انتظامی استان از مردم شهر سنندج به ویژه ساکنین آن منطقه که با دلسوزی به میدان آمدند تقدیر کرد و این جای سربلندی است.

فاتحی اذعان داشت: رسالت اهل قلم تا مسوولان خبرگزاری‌ها باید شفاف‌سازی باشد، واقعه و تصادف در هر جایی پیش می‌آید و قطعا اگر آنهایی که کشته شدند اگر سرنوشت خود را می‌دانستند سوار این اتوبوس نمی‌شدند.

وی اضافه کرد: به راستی مسوولان استانی دلسوز هستند، نماینده ولی فقیه در استان هم نمایندگان خود را به صحنه فرستاد و دستورات لازم برای رسیدگی به این مشکل داد.

معاون امور اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان یادآوری کرد: در این گزارش به نحوی عمل شد که برخی از دستگاه‌ها کوتاهی کرده‌اند در صورتی که همه مسوولان در آن شب در صحنه حضور یافتند و دستگاه‌ها هم به خوبی عمل کردند.

فاتحی افزود: تردد تانکرهای حامل سوخت تا زمانی که هوا روشن است مانعی ندارد و حتی وسایل حمل مواد خطرناک اگر به سامانه کنترل هوشمند مجهز باشند می‌توانند حرکت کنند.

وی تصریح کرد: رصدی که همکاران پلیس انجام دادند، تانکر حمل سوخت در زمان تاریکی هوا وارد محیط شهری شده است.

معاون امور اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: از صدا سیما هم در خواست کردیم که این قضیه را برای مردم شفاف‌سازی کند.