استاندار هرمزگان بخش فین را یکی از فرصت ‌های جذب گردشگر در استان هرمزگان دانست و احیای نخلستان‌ ها و راه اندازی اقامتگاه‌ های بوم گردی را از اولویت های این بخش برشمرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فریدون همتی» در بازدید از بخش فین شهرستان بندرعباس با تاکید بر ایجاد زیرساخت‌ها و تقویت بخش گردشگری بخش فین و باغ شهر فین، بیان داشت: بخش فین یکی از فرصت ‌های جذب گردشگر در استان هرمزگان است.

وی ادامه داد: شناسایی ظرفیت ها، اصلاح و احیای نخلستان‌ های فرسوده و راه اندازی اقامتگاه‌ های بوم گردی در این منطقه از اولویت‌های اجرایی است.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به بازدید از پروژه‌های سد چلوگهره و سد زاکین در شهرستان بندرعباس، افزود: برخورداری از آب و هوای مطبوع و همچنین مهار روان آب ‌ها در پشت سد‌های چلوگهره و زاکین علاوه بر استفاده برای کشاورزی، مکانی مناسب بر ایجاد زیرساخت‌های گردشگری فراهم کرده است.

همتی با بیان اینکه توسعه سد چلوگهره برای تغذیه آب‌های زیرزمینی و چشمه‌ ها و قنات ‌ها در دستور کار است، تصریح کرد: با افزایش چهار متری طول تاج سد چلو گهره ظرفیت ۱۰ میلیون متر مکعبی سد به دو برابر افزایش پیدا می‌ کند.