استاندار فارس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس تأکید کرد: همه دستگاه های اجرایی استان باید تلاش کنند تا زمینه لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان فراهم شود چرا که این سرمایه گذاری در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، مؤثر است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس با بیان اینکه اشتغالزایی و کارآفرینی ضرورت امروز جامعه است، گفت: همه دستگاه های اجرایی استان باید تلاش کنند تا زمینه لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان فراهم شود چرا که این سرمایه گذاری در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، مؤثر است.

 وی افزود: باید در تنگنای مالی و اعتباری موجود با برنامه ریزی صحیح از ظرفیت های بودجه سال 97 حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

استاندار فارس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در سال گذشته در رابطه با اسناد خزانه مشکلاتی وجود داشت، گفت: خوشبختانه با همکاری دستگاه های نظارتی و تلاش اکثر دستگاه های اجرایی، 90 درصد این اسناد جذب شده است.

تبادار ادامه داد: امید است تا پایان تیرماه نیز 10 درصد باقی مانده از اسناد خزانه توسط سایر دستگاه های اجرایی جذب شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه در سال گذشته در راستای بهره گیری از تبصره 19 و ماده 27قانون بودجه، پروژه های بزرگی همچون موزه مشاهیر، تصفیخه خانه، فرودگاه بین المللی، آزادراه لامرد به پارسیان به بخش خصوصی واگذار شد.

استاندار فارس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس

استاندار فارس گفت: در سال جاری نیز کارگروهی متشکل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و حوزه معاونت عمرانی استانداری تشکیل خواهد شد تا با همکاری دستگاه های اجرایی از ظرفیت تبصره 19 قانون بودجه سال 97 نهایت بهره را بگیریم.

تبادار افزود: باید تلاش شود با تسهیل و انعطاف منطبق بر قانون؛ زمینه واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی را فراهم نماییم.

استاندار فارس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس

وی ادامه داد: واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی، مزیت هایی چون کاهش بار مالی دولت و تسریع در بهره برداری از آنها را به دنبال دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس تأکید کرد: دستگاه های اجرایی باید روند پاسخگویی به استعلامات سرمایه گذاری را کوتاه کنند و در این خصوص دفع الوقتی صورت نگیرد.