استاندار لرستان در جلسه با وزیر دفاع، بر ضرورت سرمایه‌گذاری شرکت‌های وابسته به این وزارتخانه در لرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، سید موسی خادمی در جلسه با وزیر دفاع با بیان اینکه امیر سرتیپ حاتمی یکی از وزرای خلاق و با اخلاق کابینه و از توانمندی بالایی برخوردار است، اظهار داشت: امروز توفیق داریم خدمت ایشان باشیم و امیدواریم استان لرستان از برکات وجود ایشان برخوردار شود.

وی با بیان اینکه در دوره‌های گذشته سرمایه‌گذاری به ویژه در دوره‌ای که دولت‌ها، بنیادها و ... فرصت داشتند صورت نگرفته است، گفت: در لرستان، بخش خصوصی قوی نداشته‌ایم و از سوی این نهادها هم توجه و سرمایه‌گذاری در این حوزه نشده است، لذا به شدت دچار عقب ماندگی هستیم.

وزیر دفاع دستور سرمایه‌گذاری شرکت‌های وابسته در لرستان را صادر کند

استاندار لرستان ادامه داد: با توجه به اینکه مجموعه‌هایی در وزارت دفاع وجود دارد که کار سرمایه گذاری در حوزه های صنعتی و کشاورزی را انجام می دهند، گفت: می طلبد که وزیر دفاع دستور ویژه‌ای بدهند شرکت‌های سرمایه گذاری وابسته به این وزارت خانه یک تا دو صنعت را در لرستان طراحی و راه‌اندازی کنند تا مردم این استان از لطف وجود این سرمایه گذاری‌ها برخوردار شوند.

مجتمع وزارت دفاع در شهرستان دورود ظرفیت بالایی دارد که نیازمند حمایت است

خادمی با اشاره به اینکه ما طرح های تعریف شده داریم و امکانات استانی مثل تخصیص زمین و مجوزها را آماده‌ایم که فراهم کنیم، گفت: مجتمع وزارت دفاع در دورود قابلیت توسعه دارد و می توان صنایع جدید را راه اندازی کرد، چرا که در تولید لاستیک هواپیما و ... به ظرفیت خود نرسیده است و می توان صنایع جانبی در آن تعریف کرد.

وی با بیان اینکه در اغتشاشات دی ماه یکی از شهرستان هایی که خیلی در آن مشکل داشتیم دورود بود و وقتی ریشه ها را بررسی می کنیم بخش عمده ای از آن اقتصادی، فقر و بیکاری است، گفت: اگر یک فعالیت صنعتی در دورود تعریف کنیم و گسترش دهیم و جوانان مشغول شوند خیلی به بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی کمک می کند.

استاندار لرستان تاکید کرد: در حوزه صنعتی و کشاورزی دورود نیازمند این هستیم که حرکت های مشترکی شروع شود.

سید موسی خادمی با اشاره به فعالیت اتکا و بخش بازرگانی آن گفت: از قدیم مجموعه ارتش در لرستان مستقر بوده و تعداد زیاد نیروی انسانی در حوزه های نظامی و انتظامی داریم که از خدمات اتکا بهره مند هستند.

وزیر دفاع در لرستان

شعب فروشگاه اتکا در لرستان نیازمند بازسازی است

وی ادامه داد: شعب اتکا در لرستان به لحاظ فضا و ساماندهی نامناسب هستند و متناسب با شان این پرسنل زحمتکش و ایثارگر نیست و باید نسبت به توسعه این‌ها و بهبود وضعیت آنها اقدام شود.

ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک، عزم وزیر دفاع را می‌طلبد

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بر اساس دستور وزیر دفاع قرار بود که سند قلعه فلک الافلاک از طریق دولت به میراث فرهنگی واگذار شود، گفت: در این راستا خواهش داریم که وزیر دفاع باز هم در این زمینه تاکیدات لازم را داشته باشند چرا که برای ثبت جهانی قلعه باید این اقدام انجام شود.