مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان از حذف دفترچه های بیمه و جایگزینی نسخه الکترونیکی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، علی اعتصام پور در جمع اصحاب رسانه به مناسبت هفته تامین اجتماعی گفت: حدف دفترچه بیمه به منظور کاهش خطاهای پزشکی و افزایش نظارت‌ها در حوزه درمان در استان اصفهان درحال انجام است.

وی با بیان اینکه حذف دفترچه‌های بیمه به مطب‌های خصوصی هم رسیده است، اظهارداشت: حدود ۵۰۰ نفر از پزشکان دارای مطب تاکنون برای این امر ثبت‌نام کرده اند.

اعتصام پور بیان کرد: در استان اصفهان ستاد هدایت و توجیه بیمار در مدیریت درمان نیز راه‌اندازی شده است که از سرگردانی و اضافه پرداخت بیمار جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سه میلیون و 200هزار نفر بیمه شده در استان اصفهان وجود دارد که تمام تلاش بخش درمان رفع مشکلات  و بهبود شرایط خدمات درمانی برای آنها است.

وی گفت: بخش درمان مستقیم تامین اجتماعی استان اصفهان در قالب سه بیمارستان با مجموع 876 تخت مصوب به ارائه خدمات بستری و در قالب 25 پلی کلینیک و درمانگاه به ارائه خدمات سرپایی به بیمه شدگان می پردازد.

اعتصام پور اظهار داشت: در سال ۹۲ کل هزینه درمان در استان اصفهان ۳۷۰ میلیارد تومان بوده است در حالیکه  در سال ۹۵ برای درمان بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی هزار و 300 میلیارد تومان رسیده است.

 مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: در هزینه‌های سلامت بین سال های ۹۲ تا ۹۵ یک افزایش تصاعدی چهار برابری در هزینه‌های سلامت داشته‌ایم.