معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در همایش روز ملی عفاف و حجاب اظهار کرد: حجاب در فرهنگ و دین ما معنادار و جزء موضوعاتی است که همواره بدان توجه ویژه‌ای شده است و نوعی انضباط اجتماعی و منطبق بر قوانین و مقررات جاری کشورمان محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی‌اصغر جمشیدنژاد در این نشست که پیش از ظهر امروز در محل سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: نمی‌توان اداره کشور را براساس الگوهای ذهنی سلیقه ای پیش برد، چرا که اداره فرهنگ در یک جامعه‌ی پویا براساس مشی سیاسی امکان پذیر نیست.

وی تقابل انسان در برابر اجبار را فطری و طبیعی قلمداد کرد و گفت: حجاب در فرهنگ و دین ما معنادار و جزء موضوعاتی است که همواره بدان توجه ویژه‌ای شده است و نوعی انضباط اجتماعی و منطبق بر قوانین و مقررات جاری کشورمان محسوب می‌شود و البته ریشه در تاریخ گذشته ایران زمین دارد.

همایش+ عفاف و حجاب

هیچ جامعه‌ای بدون انضباط، فرهنگ و هنجار تنظیم شده قابل اداره نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان ادامه داد: اجبار با انضباط تفاوت دارد و هیچ جامعه‌ای بدون انضباط، فرهنگ و هنجار تنظیم شده قابل اداره نیست.

وی با بیان اینکه انسان موجودی کرامت جو است و اجبار را بر نمی تابد، اظهار داشت: در مواجهه با مردم باید اقناعی عمل کرد.

جمشیدنژاد در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت صدور فرهنگ غنی اسلامی کشورمان به دنیا اشاره کرد و گفت: تولیدات داخلی بایستی مبتنی بر نیاز مخاطبان داخلی و خارجی تنظیم و طراحی گردد و استاندارد سازی شود تا بتوانیم علاوه بر ترغیب مردم داخل کشور و مخاطب خارجی را نیز جذب کنیم.

وی در پایان سخنانش اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم به طور ویژه جهت تقویت مسائل فرهنگی‌مان تلاش کنیم و ارزش‌های موجود در جامعه اسلامی‌مان را به بهترین شکل ممکن به بیرون بنمایانیم.

به گزارش موج، همایش روز ملی عفاف و حجاب در استانداری گیلان با حضور گسترده بانوان فعال این عرصه در استان در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد.

هماهنگی و هم افزایشی فعالان حوزه پوشش در کنار دستگاه های اجرایی و اجتماعی و همچنین آموزش فعالان و دست اندر کاران حوزه اجتماعی از جمله محور های این همایش بود.

در همایش مذکور راهکارهایی برای ارتقای سبک زندگی ایرانی اسلامی توسط فعالان حوزه مربوط، ارائه شد.

تاکید بر بهره گیری از ظرفیت های مختلف بومی و محلی در حوزه عفاف و حجاب از دیگر محورهای همایش بود.

گفتنی است در همایش مذکور راهکارها و توجه توام به تعمیم موضوع عفاف و حجاب به زنان و مردان در استان نیز مورد بررسی قرار گرفت.