استاندار فارس در بازدید از ساختمان تاریخی منشی باشیبا تأکید بر لزوم حفظ، احیا و نگهداری آثار ارزشمند تاریخی و میراثی، از شرایط دسترسی این ساختمان انتقاد کرد و افزود: ساختمان منشی باشی نباید در کوچه پس کوچه ها گم شود.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار امروز شنبه در بازدید از ساختمان تاریخی منشی باشی، با تأکید بر  لزوم حفظ، احیا و نگهداری آثار ارزشمند تاریخی و میراثی، از شرایط دسترسی این ساختمان انتقاد کرد و افزود: ساختمان منشی باشی نباید در کوچه پس کوچه ها گم شود.

وی تصریح کرد: راه دسترسی  به ساختمان میراثی و تاریخی منشی باشی و امکان بازدید عمومی از این بنا در اسرع وقت مهیا شود.

استاندار فارس در بازدید از ساختمان تاریخی منشی باشی

استاندار فارس بیان داشت: در شهر شیراز ساختمان های ارزشمند میراثی و تاریخی برجسته ای وجود دارند که ساختمان منشی باشی یکی از این آثار دارای پیشینه تاریخی و ارزش میراثی است.

تبادار همچنین با اشاره به اینکه اداره کل پست استان فارس مالک ساختمان تاریخی منشی باشی شیراز است، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری اداره کل پست در احیا و محافظت از این بنا تلاش بیشتری به کار گیرند که البته سازمان میراث فرهنگی برنامه هایی برای استحکام بخشی و مرمت ساختمان منشی باشی در دستور قرار داده است و از اداره کل پست استان نیز درخواست شده تا در احیاء و حفظ فضای داخلی این بنا همکاری های لازم را انجام دهد.

استاندار فارس در بازدید از ساختمان تاریخی منشی باشی

نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه درخواست هایی نیز از سوی بخش خصوصی درباره این ساختمان ارائه شده است، خاطرنشان ساخت: امیدوارم در چند ماه آینده با بهره گیری از توان بخش خصوصی و همکاری های سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، اداره کل پست و شرکت ارتباطات زیرساخت که در این منطقه انبارهایی را در اختیار دارد، شاهد ایجاد گذر و دسترسی مناسب به ساختمان منشی باشی از خیابان اصلی فردوسی باشیم و امکان بازدید عموم از این بنای تاریخی فراهم شود.

به گزارش موج، معاون گردشگری و امور زائرین استاندار فارس، شهردار شیراز، مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیرکل پست استان فارس در جریان این بازدید مهندس تبادار را همراهی می کردند.

استاندار فارس در بازدید از ساختمان تاریخی منشی باشی

ساختمان و باغ منشی باشی شیراز مربوط به اواخر دوره قاجار است و در ۲۴ آذر ۱۳۵۴ با شماره ثبت ۱۲۲۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

استاندار فارس در بازدید از ساختمان تاریخی منشی باشی

باغ منشی باشی و ساختمان قدیمی آن در ضلع جنوبی خیابان فردوسی واقع شده و عمارت زیبای قدیمی آن تا این زمان باقی مانده که در یک محوطه کوچک مشجر محصور است.