جواد یاری گفت: اصلی‌ترین معضل و مشکلات طبقه‌بندی مدارس و فاصله عملکرد مدارس در بخش‌های مختلف است و تلاش می‌کنیم بین مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی، شاهد و ایثارگران و ... تعادل و توازن برقرار شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، گفت: جواد یاری ضمن تأکید بر تعادل سازی در عملکرد مدارس کرمانشاه، ابراز داشت: فرآیند نظارت بر ثبت‌نام دانش‌آموزان استان همه‌ساله بر اساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ارسالی از وزارت آموزش‌وپرورش انجام می‌گیرد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش‌وپرورش کرمانشاه با اشاره به فرآیند نظارت بر ثبت‌نام دانش‌آموزان که از فروردین‌ماه هرسال آغاز می‌شود و تا پایان شهریور ادامه دارد، گفت: همچنین انجام امور عملیاتی و اجرایی ثبت‌نام به مسئولین آموزش‌ها محول شده و ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، مسئولیت کنترل نظارت، بازرسی و ارزیابی عملکرد ثبت‌نام در نواحی، شهرستان‌ها، مناطق تابع استان و اداره کل آموزش‌وپرورش را موردبررسی و بازرسی قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان ساخت: در سال جاری نحوه‌ی پذیرش دانش‌آموزان در مدارس متوسطه اول، استعدادهای درخشان و نمونه دولتی اصلاح می‌شود و در این راستا مفاد سند تحول بنیادین و حذف عوامل آسیب‌زا و استرس آفرین با اتخاذ شیوه‌های پرهیز از آزمون‌های زائد و توسعه آزمون‌های پیشرفت تحصیلی، بالأخص در مدارس ابتدایی مدنظر خواهد بود. مدارس هیئت‌امنایی و خاص مانند شاهد، ایثارگران و غیرانتفاعی نیز بر اساس شیوه‌نامه‌های خاص ثبت‌نام می‌شود.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل اظهار کرد: به‌منظور تعادل برقرار کردن در عملکرد مدارس سطح استان، ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره اول ابتدایی از اول خردادماه آغاز و تا اطلاع ثانوی استمرار خواهد داشت. سایر دوره‌های تحصیلی پس از صدور کارنامه و شیوه‌نامه‌های مرتبط ثبت‌نام و تا زمان مقرر ادامه خواهد یافت.