استاندار کرمانشاه ضمن تأکید بر تسریع در عملیاتی شدن پروژه کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان، گفت: یکی از محورهای توسعه کرمانشاه بخش خدمات است و چنین پروژه‌ای می‌تواند به رونق‌بخش خدمات استان کمک کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست کارگروه گردشگری استان، پروژه کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان را طرحی ارزشمند و بی‌نظیر توصیف کرد و افزود: تمام مدیران و دستگاه‌های مربوطه برای تسریع در عملیاتی شدن پروژه کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان باید کمک کنند.

وی بابیان اینکه این پروژه ایده خوبی است که آیندگان آن را تحسین خواهند کرد، گفت: در بخشی از این پروژه زمین‌های بایری وجود دارد که مشاور طرح باید پیشنهاد‌ها و مشوق‌هایی را برای ورود سرمایه‌گذار به آن لحاظ کند.

بازوند با تأکید بر اینکه باید دید که در سند بالادستی در خصوص این محور چه تکلیف شده و پروژه را با این سند تطبیق داد، اعلام کرد: پروژه کریدور بیستون به تاق بستان کار باارزشی است که نباید روی آن درنگ کرد و هرچه زودتر باید عملیاتی شود.

70 درصد مطالعات فاز یک پروژه کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان انجام‌شده است

وی با اشاره به انجام 70 درصد از مطالعات فاز یک پروژه، تصریح کرد: مجری این طرح باید ظرف دو ماه آینده مطالعات فاز یک را اتمام کند تا بتوانیم بسته‌های سرمایه‌گذاری آن را تعریف و در همایش‌ها و نمایشگاه‌های مختلف قابلیت‌های پروژه را به سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی معرفی کنیم.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: همچنین باید مذاکراتی را با دستگاه‌ها و تأسیساتی که در محور هستند انجام دهیم تا اگر میل به تغییر کاربری گردشگری داشته باشند این کار عملیاتی شود.

وی به موضوع مشکل آب طرح کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان اشاره کرد و گفت: انتظار داریم اگر در اجرای این طرح مشکلاتی همچون مشکل آب وجود دارد، مدیران خود برای رفع آن پیشگام شوند.