شهردار سنندج با بیان اینکه تکمیل پروژه اتصال بلوار کردستان به بلوار ساحلی نقش بسزایی در کاهش و روانسازی ترافیک دارد؛ گفت: طی هفته جاری عملیات حفاری احداث تقاطع غیر همسطح بلوار کردستان به بلوار توحید آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛حشمت الله صیدی اظهار داشت:عملیات حفاری احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار کردستان به بلوار توحید طی هفته جاری آغاز خواهد شد.

شهردار سنندج اظهار داشت: بلوار کردستان یکی از شریانهای حرکتی اصلی سطح شهر است که باعث اتصال جنوب شرقی شهر به شمال غربی می شود.

 صیدی بیان کرد: توسعه طولی بلوار کردستان تا پل بیمارستان توحید و در نهایت اتصال آن به بلوار ساحلی می تواند در ایجاد دسترسی شهرکهای بهاران، ساحلی، پیام و مسیر منتهی به میدان جهاد (محور کرمانشاه – سنندج ) و اتصال آن به بلوار کردستان در دسترسی سهل و آسان شهروندان تاثیر گذار باشد.

وی گفت: فاز نخست اتصال پروژه اتصال بلوار ساحلی به بلوارکردستان از مسیر بلوار ساحلی تا جنب بیمارستان توحید به طول  700 متر و عرض 30 متر در سال 91 اجرا شد.

 صیدی افزود: فاز دوم این پروژه اتصال پل جانبازان به بیمارستان توحید به طول 1500 متر است که 1000 متر از آن اجرا و 500 متر از آن خاکریزی شده و به دلیل وجود معارض ملکی و عدم پوشش کانال فاضلاب این پروژه تاکنون تکمیل نشده است.

شهردارسنندج اعلام کرد: از آذر ماه سال گذشته و با برنامه ریزی صورت گرفته عملیات تکمیل پروژه اتصال بلوار کردستان به بلوار ساحلی و احداث تقاطع غیر همسطح بلوار کردستان – بلوار توحید در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

 صیدی  عنوان کرد: کاهش بار ترافیکی و توزیع ترافیک موجود ناشی از وجود بیمارستان توحید و شهرک های دگایران، پردیس، چهاراه بسیج و میدان 12 فروردین؛ کاهش زمان دسترسی به بیمارستان توحید و همچنین تکمیل معبر جنوب شرقی – شمال غربی بلوار کردستان به عنوان یکی از معابر با اولویت ترافیکی که دسترسی به کلیه مراکز مهم شهری را تسهیل می بخشد از مهم ترین اهداف احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار کردستان به بلوار توحید برشمرد.

تقاطع بلوارکردستان بلوارتوحیدسنندج

شهردار سنندج ازآغاز عملیات حفاری احداث تقاطع غیر همسطح بلوار کردستان به بلوار توحید خبر داد و گفت: طی هفته جاری عملیات حفاری شمع های این تقاطع آغاز خواهد شد.

 صیدی در خصوص مشخصات تقاطع غیرهمسطح بلوار کردستان به بلوار توحید گفت: در راستای احداث این تقاطع یک دستگاه پل با دهانه 28 متر طول و عرض 36 متر احداث می شود و عرشه این پل مرکب از تیرهای پیش ساخته بتنی و پیش تنیده و دال بتنی 25 سانتیمتری با زیر سازه 56عدد شمع – ستون بتنی به طول 26 متر واجرای دیوار حائل بتنی به طول 54 متر احداث می شود.

وی تصریح کرد: در راستای تکمیل پروژه اتصال بلوار کردستان به بلوار ساحلی یک قوس شبدری (لوپ) به طول 200 متر و4 رمپ مجموعاً به طول 850 متر و تعریض و توسعه ورودی بیمارستان توحید و احداث میدان به مساحت 1700 متر مربع و همچنین ادامه تکمیل قسمت باقی مانده این پروژه به طول 900 متر در حال اجرا است.

شهردار سنندج ابراز امیدواری نمود: با تلاش شبانه روزی بتوانیم این پروژه عمران شهری که نقش بسزایی در کاهش و روانسازی ترافیک سطح شهر را دارد در سالجاری تکمیل و به بهره برداری برسانیم.