آزمون سراسری سال 1397 با رقابت بیش از 42 هزار داوطلب، صبح امروز (7 تیر) هم‌زمان با سراسر کشور در کرمانشاه نیز آغاز و اولین روز کنکور سراسری به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، طی امروز و فردا هم‌زمان با سراسر کشور کنکور 97 در حوزه‌های امتحانی تعیین‌شده آغاز و برای شرکت در کنکور امسال 42 هزار و ۶۸۹ داوطلب در استان کرمانشاه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 24 هزار و ۳۵۸ نفر زن و 18 هزار و ۳۳۱ نفر مرد هستند.

بر پایه این گزارش، آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و همچنین علوم ‌انسانی صبح امروز پنجشنبه هفتم تیر و آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی هنر عصر امروز و آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی صبح فردا جمعه هشتم تیرماه و آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی بعدازظهر فردا برگزار می‌شود.

گفتنی است که امسال تعداد داوطلبان کرمانشاهی نسبت به کنکور سال گذشته 6425 نفر افزایش‌یافته است و که نتایج اولیه آزمون سراسری ۹۷ به‌صورت کارنامه تنظیم‌شده و کارنامه اولیه دهه دوم مردادماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور قرار می‌گیرد.