مدیر کل کمیته امداد اصفهان گفت:هر اصفهانی در ماه به‌طور میانگین 370 تومان صدقه پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حمیدرضا شیران با اشاره به سرانه پرداخت صدقه در اصفهان بیان داشت: سهم هر نیازمند تحت حمایت کمیته امداد در استان اصفهان از مجموع این مبالغ ماهیانه 15 هزار تومان است.

وی بابیان اینکه در سال 96 بیش از 101 میلیارد و 200 میلیون تومان مستمری به خانوارهای تحت حمایت این نهاد پرداخت شد، گفت: 84 هزار و 694 خانوار با جمعیتی بیش از 145 هزار نفر، مستمری‌بگیر این نهاد هستند که بر اساس بعد خانوار در حال حاضر ماهیانه از 148 تا 465 هزار تومان دریافت می‌کنند.

شیران بابیان اینکه نزدیک به 30 درصد از کمک‌های پرداختی این نهاد به نیازمندان، از مشارکت‌های مردمی تأمین می‌شود، گفت: مابقی خدمات این نهاد از محل بودجه دولتی تأمین می‌شود.

وی با اشاره به توزیع و نصب نزدیک به 500 هزار صندوق صدقه در منازل شهروندان اصفهانی، معابر و اماکن عمومی، گفت: در سال گذشته 26 میلیارد و 604 میلیون تومان صدقه در سرتاسر استان اصفهان جمع‌آوری شد که درزمینهٔ کمک به معیشت، درمان، جهیزیه، تحصیل و اشتغال نیازمندان، هزینه شد.

شیران با تأکید بر اینکه سرانه پرداخت صدقه ماهیانه توسط هر اصفهانی در حدود 370 تومان است، گفت: در حال حاضر سهم ماهیانه هر مددجوی تحت حمایت این نهاد از صدقه پرداختی مردم اصفهان، اندکی بیشتر از 15 هزار تومان است که در وضعیت کنونی اقتصاد و جامعه، حتی کفاف خرید روزانه دو عدد نان برای یک نفر در ماه را هم نمی‌دهد.

وی کمک‌های ارائه‌شده به نیازمندان توسط کمیته امداد را فراتر از کمک به تأمین معیشت اعلام کرد و گفت: رویکرد اصلی این نهاد خوداتکایی ذهنی و اقتصادی مددجویان است و برای نیل به این مهم، خدمات تحصیلی، آموزشی، مذهبی، فرهنگی و شغلی به این نیازمندان ارائه می‌شود

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بر ضرورت جلب‌توجه مردم به عوارض گسترده و اجتماعی فقر تأکید کرد و افزود: مشارکت در کاستن هر چه بیشتر از عوارض فقر علاوه بر جنبه‌های بسیار مهم دینی، معنوی و انسان دوستانه، نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت برای ایجاد یک جامعه امن، بالنده و به دور از آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.