مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه امسال سلامت 22 هزار دانش آموز پایه اول و 13 هزار کودک پیش دبستانی گیلانی سنجش می شود، گفت: 27 پایگاه سنجش سلامت در مناطق مختلف استان برای اجرای این طرح مهیا شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهدی حاجتی در آیین گشایش طرح سنجش سلامت دانش آموزان در مدرسه ابن سینا بخش سنگر با اشاره به اینکه امسال سلامت 22 هزار دانش  آموز پایه اول و 13 هزار کودک پیش دبستانی گیلانی سنجش می شود، گفت: 27 پایگاه سنجش سلامت در مناطق مختلف استان برای اجرای این طرح مهیا شده است.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام از دانش آموزان بدو ورود به دبستان برای حضور در پایگاههای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی به طور رسمی از  12 خرداد آغاز شده است، افزود: با تکمیل ثبت نام، خانواده ها از امروز برای معاینه و سنجش فرزندانشان به پایگاههای از پیش تعیین شده و یا مراکز بهداشت حوزه محل سکونتشان مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود:  اگر سلامت نوآموزان تأیید شود با دریافت برگه های سلامت، می توانند برای ثبت نام به مدارس مراجعه کنند و اگر مشکوک به مشکل یا نارسایی جسمانی باشند به مراکز تخصصی پزشکی و درمانی ارجاع داده می شوند.

ملاک ثبت نام نهایی نوآموزان منوط به ارائه تأییدیه سنجش

حاجتی در پایان اظهار داشت: متولدان نیمه دوم 90 و نیمه اول 91 در برنامه سنجش کودکان بدو ورود شرکت می کنند و ملاک ثبت نام نهایی نوآموزان منوط به ارائه تأییدیه سنجش و فرم خلاصه معینات و ارزیابی سلامت نوآموز به مدرسه است.

سنجش سلامت

طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در گیلان با همکاری 300 نفر از نیروهای آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی، استانداری و صدا و سیما اجرا می شود.

یادآور می شود این طرح از امروز به مدت دو ماه در مراکز سنجش و سلامت استان گیلان برگزار می شود.

گفتنی است سال گذشته 31 هزار  دانش آموز  پایه اول استان گیلان در زمینه بینایی سنجی، شنوایی، معاینات بالینی و هوش تحصیلی مورد سنجش قرار گرفته بودند.