معاون سازمان حفاظت و پارک های ملی وزارت محیط زیست وتوسعه پایدار اتریش به همراه 10 نفر از کارشناسان محیط زیست اتریش از پناهگاه حیات وحش موته و پارک ملی حیات وحش کلاه قاضی اصفهان بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان،  در راستای تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت محیط زیست اتریش یک گروه ۱۰ از متخصصان و کارشناسان وزارت محیط زیست اتریش از پناهگاه حیات وحش موته و پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی اصفهان بازدید کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت:  بازدید کارشناسان محیط زیست اتریش در راستای تفاهم نامه علمی و عملیاتی است که در چند سال گذشته بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزرات محیط زیست کشور اتریش منعقد شده بود صورت گرفت.

سید رحمان دانیالی بیان داشت: تبادل اطلاعات و تجربیات علمی در راستای حفاظت از پارک های ملی و مناطق تحت مدیریت کشور یکی محورهایی بود که در این تفاهم نامه مورد تاکید است.

وی افزود: در این راستا این گروه ۱۰ نفره در سفری ۱۰ روزه به ایران از ۷ منطقه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست بازدید می کنند که پناهگاه حیات وحش موته و پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی اصفهان از بهترین مناطق تحت مدیریت سازمان اولین مناطقی بود که بازدید کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه داشته های طبیعی ما برای این کارشناسان و متخصصان اتریشی غیر قابل باور بود، گفت: باید داشته های طبیعی مان را قدر بنهیم و در راستای حفاظت از محیط زیست قدم برداریم.

گفتنی است؛ پناهگاه حیات وحش موته با وسعت بیش از 204 هکتار در شمال استان اصفهان، شمال غربی میمه و جنوب غربی شهرستان دلیجان قرار دارد.