جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با بیان اینکه تسهیلات اشتغال زایی در سطح استان فقط به طرح‌هایی که شغل ایجاد می کند پرداخت می شود اظهار کرد: اگر طرح‌های هر شهرستان توانایی جذب کامل اعتبار را نداشته باشد این اعتبار به سایر شهرستان ها اختصاص پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آرش فرزام صفت در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رضوانشهر با اشاره به اهتمام جدی دولت در جهت ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری جامعه اشاره کرد و افزود: سهم استان گیلان از تسهیلات اشتغال روستایی 300 میلیارد تومان است که براساس ظرفیت‌های شهرستانی توزیع شد.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال زایی در سطح استان فقط به طرح‌هایی که شغل ایجاد می کند پرداخت می شود  اظهارداشت: اگر طرح‌های هر شهرستان توانایی جذب کامل اعتبار را نداشته باشد این اعتبار  به سایر شهرستان ها اختصاص پیدا می کند.

رضوانشهر یکی از شهرستان‌های برخوردار از ظرفیت‌های اشتغال زایی

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان رضوانشهر را یکی از شهرستان‌های برخوردار از ظرفیت‌های اشتغال زایی در زمینه های کشاورزی،  صنعتی، گردشگری و خدماتی عنوان و خاطرنشان کرد: مدیران اجرایی این شهرستان زمینه های مناسب برای جذب این اعتبار را فراهم نمایند.

فرزام صفت با بیان اینکه تعداد 481 متقاضی اشتغال زایی در بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت بالای این شهرستان راضی کننده نیست گفت: با اطلاع رسانی صحیح و آگاه سازی مردم میتوان این تعداد را به 3 برابر افزایش داد.

کارگروه اشتغال

وی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی با اجرای صحیح قوانین اشتغال مسیر مناسب برای جذب اعتبارات را هموار نمایند.

در این جلسه فرماندار رضوانشهر نیز گفت:  دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی های مدون در زمینه ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری با اختصاص وام های کم بهره 4 تا 6 درصدی و فراگیر، زمینه های اشتغال را  برای جوانان جویای کار فراهم کرده است.

9 میلیاردو 700  میلیون تومان سهم شهرستان رضوانشهر در بخش تسهیلات اشتغال روستایی

عسکر حسنی پور به برگزاری جلسات هفتگی در راستای دریافت سهم بیشتر از محل اعتبارات تسهیلات اشتغال زایی اشاره کرد و افزود: سهم شهرستان رضوانشهر در بخش تسهیلات اشتغال روستایی 9 میلیاردو 700 میلیون تومان و در حوزه اشتغال فراگیر 16 میلیارد و 500 میلیون تومان است.

در این جلسه هریک از مدیران دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی و مدیران عامل بانک‌ها از روند معرفی طرح‌ها و پرداخت تسهیلات گزارشی ارائه کردند.