فاز نخست پروژه چند سطحی شهید بندر(چهارشیر) به عنوان بزرگترین پروژه جنوب غرب کشور در اهواز امروز با اعتبار350 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان،  محمد صفری معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز، امروز پنج شنبه(24خرداد)  در حاشیه افتتاح این پروژه در جمع خبرنگاران بیان داشت: فاز نخست پروژه چند سطحی شهید بندر به عنوان بزرگترین پروژه جنوب غرب کشور افتتاح شد.

محمد صفری با اشاره به اینکه این پروژه در محل کانون توزیع و تقسیم ترافیک شهر اهواز قرار دارد،  افزود: پل اصلی در مسیر جاده ماهشهر به میدان پنج نخل و برعکس و عرض آن حدود 27 متر شامل 6 خط سواره رو می باشد.

وی درخصوص اعتبار پروژه اظهار کرد: اعتبار اولیه این تقاطع چند سطحی شامل 584 میلیارد ریال بود اما به دلیل تغییرات نوع عرشه به 700 میلیارد ریال افزایش یافت که حدود نیمی از آن یعنی 350 میلیارد ریال به فاز نخست این پروژه اختصاص یافت.

صفری با بیان اینکه پل اصلی شامل 16 ستون است بیان کرد: فاز دوم نیز شامل 2 محور چپ گرد از سمت خلیج فارس به میدان پنج نخل و از میدان پنج نخل به سمت فرودگاه است.

این پروژه شامل پنج پل اصلی است که احداث تمام آنها تقاطع غیر همسطح شهید بندر را ایجاد می کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز عنوان کرد: تا پایان سال جاری فاز دوم  این پروژه که شامل دو محور است به اتمام می‌رسد. همچنین دو محور دیگر در سال 98 به پایان خواهد رسید.