دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: تمام اعضای هیات علمی حق التدریس باید مراحل گزینش را طی کنند و پس از دریافت مجوزهای لازم از گزینش، در دانشگاه مشغول به تدریس شوند

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جلسه شورای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و معاونین آموزشی واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان  برگزار شد.

ابراهیم چیرانی دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات با اشاره به بخشنامه اراده دروس در ترم تابستان 1397، گفت: معاونین آموزشی واحد های دانشگاهی می توانند با رعایت کامل مفاد بخشنامه ارائه ترم تابستان در واحد های دانشگاهی استان بنحوی برنامه ریزی شود که کلاسها در دو تا سه روز از هفته برنامه ریزی گردد تا ضمن رعایت نهایت صرفه جویی به کیفیت آموزشی لطمه ای وارد نشود.

ارزیابی کیفیت آموزشی در واحد های دانشگاهی

وی ارزیابی کیفیت آموزشی را در واحد های دانشگاهی خواستار شد و افزود: واحد های دانشگاهی استان سیستم ارزیابی آموزشی خود را فعال و در این زمینه فرم های ارزیابی جهت ارتقای کیفیت آموزش، جدی گرفته شود.

چیرانی تاکید کرد: تشکیل کلاسهای آموزشی با در نظر گرفتن رعایت تعداد مناسب دانشجویان در واحد های دانشگاهی امکان پذیر خواهد بود و معاونین آموزشی واحدها با مدیریت هزینه ها و رعایت سقف کلاس در جهت صرفه جویی هرچه بیشتر اقدام کنند.

اجرای طرح تعاون یکی از طرح های موفق

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان اجرای طرح تعاون را یکی از طرح های موفق دانست و خاطر نشان کرد: استفاده صحیح از طرح تعاون، مشکل تخصصی نمودن هیات علمی در واحد های دانشگاهی استان را برطرف می کند و در این خصوص حضور مستمر استادان در کلاسهای آموزشی و تشکیل مداوم این کلاس ها، به ارتقای کیفیت آموزش کمک خواهد کرد.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تصریح کرد: تمام اعضای هیات علمی حق التدریس باید مراحل گزینش را طی کنند و پس از دریافت مجوزهای لازم از گزینش، در دانشگاه مشغول به تدریس شوند و استفاده از استادان حق التدریس، بدون کسب مجوز گزینش ممنوع است.

در پایان هر یک از حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مسائل مطرح شده بیان کردند.

راه اندازی مرکز تحقیقات بادام زمینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه

همچنین با حضور دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه معرفی شد.

در این مراسم دکتر ابراهیم چیرانی دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات خبر از برنامه ریزی جهت راه اندازی مرکز تحقیقات بادام زمینی در قطب بادام کاری کشور خبر داد و گفت: به همت متخصصان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، مرکز تحقیقات بادام زمینی پس از کسب مجوز های لازم در شهر آستانه اشرفیه که به عنوان قطب تولید محصول کشاورزی بادام زمینی در کشور است، راه اندازی خواهد شد.

لازم به ذکر است در این مراسم از زحمات دکتر مظاهر زمانی در زمان تصدی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه تقدیر و دکتر محمد نقی صفرزاده ویشکائی به عنوان سرپرست موقت این واحد دانشگاهی معرفی شد.