به مناسبت هفته محیط زیست و در راستای تحقق شعار «حذف آلودگی پلاستیک»، مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از نانوایان خرم‌آبادی حامی محیط زیست، تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، هم‌زمان با هفته محیط زیست و در راستای تحقق شعار «حذف آلودگی پلاستیک» با حضور مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از حسین رازانی نانوای خرم‌آبادی و جمعی از خبازان این شهر، به دلیل حذف کیسه‌های پلاستیکی و جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای در خبازی تقدیر شد.

تقدیر مدیرکل محیط زیست لرستان از نانوایی

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این مراسم گفت: پلاستیک از آلاینده‌هایی است که علاوه بر آلودگی خاک، در مدت زمانی طولان تجزیه می‌شود و در صورت ورود به منابع آبی و ورود به دستگاه گوارش زیستمندان آبزی و کنار آبزی، باعث تلف شدن آنان می‌شود.

فتحی بیرانوند، افزود: اقدام شایسته جمعی از خبازان خرم‌آبادی باعث اشاعه فرهنگ زیست محیطی و جلوگیری از ورود هزاران عدد پلاستیک به طبیعت شده و می‌شود، لذا امیدواریم سایر خبازی‌های استان نیز با الگوبرداری از این اقدام ارزشمند آقای رازانی و همکارانش، با حذف کیسه‌های پلاستیکی و جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای در جهت حفظ محیط زیست و سلامت انسان و سایر زیست‌مندان ایفای نقش کنند.

محیط زیست استان لرستان

عموم مردم لرستان در تحقق شعار «حذف آلودگی پلاستیک» مشارکت کنند

وی از عموم مردم لرستان خواست تا هشدارهای زیست محیطی را جدی گرفته و با حذف کیسه‌های پلاستیکی، در تحقق شعار امسال سازمان حفاظت محیط زیست با عنوان «حذف آلودگی پلاستیک» مشارکت کنند.