فرماندار آستارا گفت: از شهرستان آستارا 381 طرح اشتغال در سامانه کارا ثبت شده است و بعد از تایید و تصویب در کارگروه های شهرستانی و استانی، جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش فرماندار آستارا از دهیاران 31 روستای تعیین شده برای اجرای طرح های بوم گردی خواست، در اجرای طرح ها با در نظر گرفتن موازین که به محیط زیست آسیب وارد نشود تلاش کنند.

رنجکش اظهار کرد: در روستاهای آستارا و هر روستای دارای دهیاری حداقل 6  واحد خانه بوم گردی باید ساخته شود و دولت برای ساخت هر واحد، تا یک میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت ارائه می دهد.

 76 تقاضای طرح بوم گردی در آستارا ثبت شده است

وی بیان کرد: طرح های اشتغال و بوم گردی نباید در یک یا دو روستای خاص متمرکز شود و تاکنون 76 تقاضای طرح بوم گردی در آستارا ثبت و 9 فقره از آنها در کارگروه های شهرستانی و استانی تصویب شده است.

فرماندار آستارا خواستار فعال تر شدن دستگاه های اجرایی برای تشویق سرمایه گذاران و کارآفرینان محلی در راستای ایجاد فرصت های شغلی در این شهرستان شد و گفت: هیچگونه کوتاهی در این زمینه پذیرفته نیست و همه باید تلاش کنیم تا طرح های فراگیر اشتغال زایی  با توجه به حمایت هایی که دولت و استاندار گیلان در این زمینه  دارند به سرانجام برسد.

کارگروه بوم گردی استارا

فرماندار بندر آستارا اضافه کرد: در این جلسه 20 طرح جدید اشتغال زایی با پیش بینی اعتبار 43 میلیارد و 500 میلیارد در این کمیته  به تصویب رسیده است.

یونس رنجکش اظهار داشت: این طرح ها با تسهیلات ارزان قیمت در حوزه های اصناف، کشاورزی، ورزش، میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و شیلات اجرا می شود  و برای 29 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی افزود: از شهرستان آستارا 381 طرح اشتغال در سامانه کارا ثبت شده است و بعد از تایید و تصویب در کارگروه های شهرستانی و استانی، جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

اعتبارات اشتغال زا در چهار مرحله به این صندوق اختصاص می یابد

در ادامه جلسه یوسف پور واجد معاون صندوق کارآفرینی امید گیلان گفت: اعتبارات اشتغال زا در چهار مرحله به این صندوق اختصاص می یابد و تا پایان امسال، اختصاص بیش از 400 میلیارد ریال برای بوم گردی و اشتغالزایی پیش بینی می شود.

وی افزود: سال گذشته با پرداخت 434 میلیارد و 878 میلیون و 640 هزار ریال تسهیلات، برای حدود سه هزار نفر در استان شغل ایجاد شد و شهرستان آستارا در جذب اعتبار اشتغال، بعد از رشت رتبه دوم گیلان را کسب کرد.