معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از برگزاری سومین جشنواره چادرهای آسمانی در هفته عفاف و حجاب دراصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ جهانگیر کریمی با اشاره به برگزاری جشنواره چادرهای آسمانی در استان اصفهان گفت: موضوع حجاب در کشور اسلامی ما همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده و اهمیت این موضوع ارزشمند باعث شده تا بسیاری از دستگاه های کشور و تشکل های مردمی در تقویت آن دخیل شوند.

وی افزود: همواره مشاهده می کنیم که افراد زیادی به صورت خودجوش و بنا به احساس تکلیف شرعی به موضوع حجاب ورود کرده و تلاش می کنند با خلق آثار فرهنگی، ادبی و اجتماعی وظیفه خود را در تبیین فرهنگ عفاف و حجاب ادا کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: با این حال زحمات بسیاری از این افراد به دلیل نبود انسجام کافی در تجمیع آثار عفاف و حجاب در سطح کشور و تعدد مراکز ناظر بر این امر، دیده نمی شود و اثرگذاری اقدامات مذکور کاهش می یابد.

وی ادامه داد: جشنواره ها و همایش برگزار شده نیز شمولیت کافی برای در بر گرفتن همه آثار را نداشته و نتیجه این امر، دیده نشدن برخی آثار فاخر در حوزه حجاب است.

این مقام انتظامی با اشاره به نقش نیروی انتظامی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و مقابله با بدحجابی یادآور شد: نیروی انتظامی همواره موضوع حجاب را در اولویت خود قرار داده و از طرق مختلف و به صورت ریشه ای، تقویت این موضوع را در دستور کار قرار داده است.

سرهنگ کریمی ادامه داد: اقدامات فرهنگی و اجتماعی، اساس کار پلیس است و در کنار انجام اقدامات عملی، بخش فرهنگی و اجتماعی با جدیت دنبال شده و معتقدیم که ورود به عرصه فرهنگ و اجتماع منجر به حل ریشه ای بسیاری از مسائل و ناهنجاری ها همچون بدحجابی و بی حجابی می شود.

وی متذکر شد: یکی از مواردی که در حوزه حجاب از سوی نیروی انتظامی دنبال می شود؛ همکاری و تعامل با سایر دستگاه ها و همچنین سازمان های مردم نهاد در این حوزه بوده است و در سال جاری نیز بر همین اساس، جشنواره ای با نام چادرهای آسمانی از سوی نیروی انتظامی در اصفهان برگزار خواهد شد.

سرهنگ کریمی اذعان کرد: با تلاشی که صورت گرفت، همه دستگاه های مسؤول در حوزه عفاف و حجاب همچون سپاه صاحب الزمان، صدا و سیما، قوه قضاییه، شهرداری اصفهان، وزارت کشور، ستاد امر به معروف، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد آمادگی خود برای شرکت در این جشنواره را اعلام کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، تجلیل از برترین های عفاف و حجاب است که در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، هنری آثاری همچون کتاب، تصویرسازی، پوستر، عکس، انیمیشن و کاریکاتور را خلق کرده یا اقداماتی را صورت داده اند.

گفتنی است؛جشنواره چادرهای آسمانی 16 الی 21 تیرماه (هفته عفاف و حجاب) در اصفهان برگزار خواهد شد.