فرماندار ماسال در ستاد زکات شهرستان ماسال گفت: مؤسسات خصوصی و سمن های اجتماعی طبق قانون نمی‌توانند قبض دریافت زکات توزیع کنند و یا صندوق‌هایی برای جمع آوری راه اندازی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد جواد عامر فرماندار ماسال در ستاد زکات شهرستان ماسال که در دفتر فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه مؤسسات خصوصی و سمن های اجتماعی طبق قانون نمی‌توانند قبض دریافت زکات توزیع کنند و یا صندوق‌هایی برای جمع آوری راه اندازی کنند اظهار داشت: پیشنهاد من این است که به جای قراردادن صندوق‌های متفاوت برای جمع آوری زکات فطریه در روز عید فطر یک صندوق واحد در مساجد برپا و سپس درباره نحوه توزیع مبلغ جمع آوری شده تصمیم گیری شود.

وی افزود: با این روش از سؤاستفاده برخی افراد جلوگیری خواهد شد و اعانات با رضایت مردم دریافت می‌شود می‌توان مبالغ را به افراد مستحق واقعی رساند.

عظیم نوروزی رئیس کمیته امداد ماسال نیز در این نشست با اشاره به ابلاغ صورتجلسه استانداری و نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: پیشنهاد من جمع آوری زکات فطریه با یک صندوق و پرداخت کمک‌ها به افراد مستحق ظرف ۲۴ ساعت به لیست ارائه شده توسط کمیته امداد، بهزیستی، مؤسسات خیریه و … است.

شورای زکات

جمع‌آوری زکات فطریه تحت عنوان یک صندوق واحد

امام جمعه ماسال نیز ضمن تأکید بر جمع‌آوری زکات فطریه تحت عنوان یک صندوق واحد زیر مجموعه ستاد زکات شهرستان اظهار داشت: پس از جمع آوری مبالغ، پرداخت‌ها بر اساس لیست‌های مورد تأکید ستاد انجام شود.

در پایان، موضوع جمع‌آوری زکات فطریه توسط یک صندوق واحد مورد تأیید شورای زکات در محل اقامه نماز عید فطر در شهرها و روستاهای شهرستان به تصویب رسید. همچنین مصوب شد هر گونه صندوق سیاری غیر از صندوق اصلی توسط نیروی انتظامی جمع آوری شود.