استان فارس تأکید کرد: بانک های فارس در تصویب طرح های اشتغالزایی سرآمد است اما باید تلاش شود تا در حوزه پرداخت تسهیلات نیز سرآمد شویم.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار امروز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان فارس گفت: بانک های فارس در تصویب طرح های اشتغالزایی سرآمد است اما باید تلاش شود تا در حوزه پرداخت تسهیلات نیز سرآمد شویم.

وی ادامه داد: باید زمینه های لازم برای ایجاد اشتغال در ابعاد مختلف با کمک بخش خصوصی داخلی و خارجی فراهم شود تا شاهد رونق اشتغال بیش از گذشته در استان فارس باشیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: اینکه چه میزان طرح اشتغالزایی به بانک معرفی شده و چه میزان از این طرح ها تصویب شده جای تقدیر و تشکر دارد اما تمام این کارها باید منجر به پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال شود.

استاندار فارس از بانک های عامل استان خواست تدابیری بیاندیشند و تلاش خود را مضاعف نمایند تا اعتبارات و تسهیلات طرح های اشتغالزایی با سرعت بیشتری پرداخت گردد.

تبادار با تأکید بر اینکه هیچ مسأله ای مهمتر از اشتغال در فارس وجود ندارد، گفت: مسأله ایجاد اشتغال باید به عنوان یک باور عمومی و ضرورت اصلی امروز جامعه توسط دستگاه های اجرایی استان و بخش خصوصی دنبال شود.

 

وی افزود: امروز مسأله اشتغال جزء دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری، دولت و مسئولان نظام و استان است که به عنوان اعتقاد، باور و مؤلفه ای ویژه در دستور کار استان ها از جمله فارس قرار گرفته است و هیچ گونه بحث و اختلافی در این هدف وجود ندارد زیرا کسی نمی تواند موضوع بسیار مهم بی کاری را کتمان کند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه پرداختن به مسأله اشتغال یکی از مهمترین اهداف مدنظر ما است، خاطرنشان ساخت: باید یک همسویی، هماهنگی و باور نسبت به این مسأله در استان ایجاد شود.

استاندار فارس بر ضرورت کار کارشناسی دقیق در تصویب طرح های اشتغالزایی تأکید کرد و افزود: دو هزار و ۷۱۹ طرح در قالب هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده است که تحقق این طرح ها باید اجرایی شود و هر طرحی ناقص بود کنار گذاشته و طرح های دیگر بررسی شود.

تبادار همچنین با اشاره به ضرورت پذیرش پیشنهادات دبیر کارگروه اشتغال از سوی بانک ها و تقویت کارشناسان برای بررسی طرح های ارائه شده از سوی این کارگروه اظهار داشت: انتظار داریم در آینده تسهیلات جدیدی از صندوق توسعه ملی برای موضوع اشتغال در دستور کار  قرار گیرد.

استاندار فارس به آمار بیکاری استان از سال ۱۳۹۲ تاکنون نیز اشاره کرد و گفت: به رغم اینکه نرخ بیکاری استان در سال ۹۲، از ۱۳.۳ به ۱۰.۸ در پایان سال گذشته رسیده است اما همچنان بیش از ۱۸۰ هزار نفر بیکار در استان داریم که برای حل این معضل باید در استان اهتمام بیشتری داشته باشیم.

تبادار تأکید کرد: تمامی دستگاه های اجرایی استان باید موضوع اشتغال را به عنوان یک مسأله مهم و ضروری در دستور کار قرار دهند و بدانند هیچ چیز مهمتر از پرداختن به این مسأله نیست.