استاندار فارس از وعده ای خبر داد که می تواند پروژه های کلان عمرانی فارس را تا پایان سال 97 به بهره برداری برساند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، استاندار فارس به دیدار روز گذشته خود با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: در این دیدار برای بهره برداری از برخی پروژه های استان فارس در سال جاری مذاکره شد و وزیر راه و شهرسازی وعده هایی دادند که تحقق آن می تواند پروژه های کلان عمرانی-فارس را به سرانجام رسانده و تا پایان سال 97 به  بهره برداری برساند.

اسماعیل تبادار به جزییات دیدار خود با وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و ادامه داد: در این دیدار که در ادامه دیدارهای دوره ای با وزیران برای انتقال مسایل و مطالبات مردم محقق شده است، پیرامون پروژه های کلانی که امکان بهره برداری آن ها در سال جاری وجود داشت بحث و گفت و گو شد.

وی افزود: آزادراه اصفهان -شیراز، راه آهن اقلید-یزد و آغاز عملیات راه آهن شیراز -بوشهر و برخی جاده های استان از جمله مواردی بود که در این دیدار پیگیری شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس یادآور شد: درحال حاضر نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه و ۳۰۰ کیلومتر آزادراه در استان فارس در دست اجراست و امیدواریم با تحقق وعده وزیر راه و شهرسازی، تا پایان سال ۱۳۹۷، به میزان ۲۲۵ کیلومتر آزاد راه شیراز-اصفهان به بهره برداری برسد.

استاندار فارس تصریح کرد: در رابطه با سعدیه و حافظیه و گذر عرفان نیز صحبت هایی به میان آمد چرا که قرار بود این وزارتخانه برای انجام این پروژه ها کمک هایی داشته باشند در نتیجه در این دیدار توافق شد که فروش زمین ها و تملک اطراف سعدیه و حافظیه در دستور کار قرار دهند.

تبادار در ادامه سخنان خود به بررسی پروژه قطعه اول بزرگراه لار-خنج اشاره کرد که در این گفت و گو مطرح گردیده است و گفت: این پروژه به طول 8.6 کیلومتر است و تونل شهید باقری نیز به طول دو هزار و 650 متر در این قطعه واقع شده است که با افتتاح و بهره برداری از این تونل، عملاً یکی از گردنه های صعب العبور استان حذف شده و زمینه کاهش تصادفات در این منطقه را فراهم می سازد.

وی همچنین در خصوص پروژه مهر-دارالمیزان-گله دار بیان داشت: این پروژه در حال حاضر به طول 65 کیلومتر به بهره برداری رسیده و در کیلومتر 19 آن دو پل بزرگ به طول دو دهانه 45 متری و دو دهانه 40.5 متری در حال اجرا است که در این گفت و گو در خصوص تسریع در عملیات اجرای دو پل مذکور توافقاتی صورت پذیرفت.

نماینده عالی دولت در فارس اضافه کرد : تکمیل و بهره برداری از این پل ها 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که برای تأمین آن نیز در این جلسه رایزنی های لازم انجام گرفت.

استاندار فارس کمربندی شمال شرق شیراز، محور کوار به فیروزآباد، محور دشت ارژن به ابوالحیات را نیز از دیگر پروژه های عمرانی در حوزه راه سازی بود که در خصوص تسریع در روند احداث آن ها و رفع مشکلاتشان، با وزیر راه و شهرسازی بحث و بررسی صورت گرفت.