استاندار گیلان در دیدار با معاون حقوقی، پارلمانی و اموراستانهای وزارت ورزش وجوانان به نقش ورزش در سلامت اجتماعی اشاره و گفت: توجه به ورزش های ارزان قیمت گامی در جهت عمومی سازی آن است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، امیر رضا خادم معاون حقوقی، پارلمانی و امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با مصطفی سالاری دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مصطفی سالاری به نقش ورزش در سلامت اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: توجه به ورزش های ارزان قیمت گامی در جهت عمومی سازی آن است.

وی فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای ورزش های ارزان قیمت را رویکردی واقع گرایانه در جهت تحقق عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی خواند و افزود: توسعه ورزش های همگانی از شهر تا روستا باید جدی تر پیگیری شود.

دیدار استاندار گیلان به معاون وزیر ورزش

ورزش های همگانی تاثیر مهمی در آرامش اجتماعی در جامعه دارد

سالاری خاطرنشان کرد: ورزش های همگانی تاثیر مهمی در آرامش اجتماعی و یکپارچگی مردم در جامعه دارد و هزینه زیرساختی آن اندک بوده و تامین آن به سهولت امکان پذیر است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مردمان این استان به مباحث ورزشی علاقمندهستند، تلاش جمعی مسئولان بخش های مختلف از جمله فرمانداران،شهرداران،دهیاران و فعالان ورزشی را الزامی برای تعالی ورزشی استان قلمداد نمود.

شرایط اقلیمی گیلان ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری ورزشی

وی یادآور شد: شرایط اقلیمی گیلان ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری ورزشی نیز فراهم کرده که با تمرکز بر جوانب این امر می توان مشکلات زیرساختی برای برخی از شاخه های ورزشی را مرتفع ساخت.

دیدار استاندار -گیلان به معاون وزیر ورزش

نباید محدود به فضای بسته و اجرای پروژه های زیرساختی شویم

استاندار گیلان گفت: نباید محدود به فضای بسته و اجرای پروژه های زیرساختی شویم بلکه باید با ایده پردازی و همگام نمودن سایر نهادهای دولتی و خصوصی نسبت به توسعه ورزش های همگانی در رده های سنی مختلف و تمامی سطوح جامعه گام برداریم.

سالاری همچنین به انتصاب اولین مدیرکل زن تاریخ ورزش ایران در استان گیلان اشاره نمود و افزود: نگاه دولت تدبیر و امید به بانوان و بهره گیری از توانمندی های آنان به عنوان نیمی از جمعیت فعال قابل تقدیر است و می تواند موجب امیدافزایی در جامعه شود.

امیر رضا- خادم

امیررضا خادم نیز در ادامه با اشاره به ظرفیت های گیلان و فراهم بودن امکان توسعه در همه بخش ها به ویژه ورزش اظهار داشت: استان گیلان در حوزه زیرساختی پتانسیلی مطلوب دارد.

دولت تدبیر و امید مقوله نشاط اجتماعی را به عنوان یکی از مهمترین اهداف خود دنبال می کند

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید مقوله نشاط اجتماعی را به عنوان یکی از مهمترین اهداف خود دنبال می کند تصریح نمود:تعالی هر جامعه در گرو پویایی و نشاط عمومی است و در این بین بانوان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند.

توجه به جایگاه مدیریتی بانوان امری مهم در تعالی بخشی اجتماعی

خادم خاطرنشان کرد: توجه به جایگاه مدیریتی بانوان امری مهم در تعالی بخشی اجتماعی قلمداد می شود و انتصاب یک بانو به عنوان مدیرکل ورزش و امور جوانان نشان از اهمیت این مسئله در دولت تدبیر و امید است.

اولین مدیرکل زن تاریخ ورزش ایران در استان گیلان منصوب شد

بخشی

در پایان معاون حقوقی، پارلمانی و اموراستانهای وزارت ورزش وجوانان افزود: اولین مدیرکل زن تاریخ ورزش ایران در استان گیلان منصوب شده و به یقین با دشواری هایی مواجه خواهد بود که در سایه هم افزایی جمعی و حمایت های استاندار محترم مرتفع می شود.

مریم بخشی اولین مدیرکل زن استانی تاریخ ورزش ایران است که طی روزهای گذشته با حکم وزیر ورزش و جوانان به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان منصوب شد.