فرماندار بناب گفت: جشنواره کباب بناب از سال ۹۳ ثبت ملی شده و چهارمین دوره این رویداد مهم از هفته اول شهریور ماه شروع می‌شود که فرصت مناسبی برای معرفی گسترده این غذای ملی به گردشگران رویداد «تبریز ۲۰۱۸» است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، امین رفیعی طی سخنانی اظهار کرد:باتوجه به موقیعت جغرافیایی خوب بناب در منطقه می‌توانیم از این ظرفیت برای جذب بیشترگردشگران، تغییرمعیشت مردم و ایجاد اشتغال بهترین استفاده را کرده باشیم. 

رفیعی از برپایی انواع غرفه‌های فروش محصولات در جشنواره کباب بناب خبر داد و افزود: هدف از ایجاد این غرفه‌ها کمک به فروش و معرفی صنایع دستی بومی است. 

فرماندار بناب افزود: در جشنواره‌‎های گذشته برخی اجناس خارجی به خصوص جنس‌های چینی متاسفانه به فروش می‌رسید که در سال حمایت از کالای ایرانی فقط محصولات داخلی اجازه فروش دارند . 

63 اثر تاریخی در شهرستان بناب ثبت ملی شده اند

رفیعی آثار تاریخی ثبت ملی در شهرستان بناب را 63 مورد عنوان کرد و افزود: زیر ساخت‌های بخش میراث فرهنگی و گردشگری مانند آب، برق، گاز و جاده دسترسی در شهرستان فراهم است.

وی سد دوش شهرستان را یکی از مناطق خوب در حوزه گردشگری بناب عنوان کرد و افزود: زیر ساخت‌های اولیه برای این منطقه فراهم است وسرمایه گذارانتخاب شده تا بتوان ازاین منطقه برای جذب گردشگران بهترین استفاده را کرد.

جشنواره کباب بناب
وی اعتبارات بخش گردشگری شهرستان درسال 96 را یک میلیارد و 36 میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرد و افزود: از این اعتبار که ۷۰ درصد آن تخصیص یافته در راستای تجهیز و بهسازی اماکن تاریخی و ساماندهی موزه مردم شناسی و زیرساخت‌های گردشگری بناب استفاده شده که بالاترین اعتبار تخصیص یافته در شهرستان در حوزه گردشگری است.
 

فرماندار بناب در خاتمه سخنان خود به جذب اعتبار خوب درحوزه گردشگری شهرستان توسط رئیس مجمع نمایندگان استان اشاره کرد و افزود: اقای اعزازی در پیگیری‌های خوب خود در بحث گردشگری و میراث فرهنگی در سطح استان و کشور اعتبار بسیار خوبی جذب کرده که از تلاش های مفید وی تشکر و قدردانی می شود.