معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی، با اشاره به اینکه ۳۶ برنامه در این هفته اجرا می شود گفت: ۹ کارگاه صنایع دستی در شهرستانهای رشت لاهیجان، رودبار و لنگرود افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سلمان شاه محمدی با اشاره به اینکه ۳۶ برنامه در این هفته اجرا می شود، بیان کرد: به مناسبت هفته صنایع دستی برنامه هایی در دست اجرا داریم که برگزاری دو جشنواره صنایع دستی در قاسم آباد رودسر و رضوانشهر از جمله آنان است. همچنین افتتاح ۹ کارگاه صنایع دستی در شهرستانهای رشت لاهیجان، رودبار و لنگرود از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

افتتاح خانه سفال و سرامیک شرق گیلان در املش

وی ادامه داد: افتتاح خانه سفال و سرامیک شرق گیلان در املش، افتتاح دو فروشگاه صنایع دستی در صومعه سرا و قاسم آباد رودسر، برگزاری ۸ نمایشگاه صنایع دستی رشت به املش، رضوانشهر لنگرود و لاهیجان، برپایی مراسم تجلیل از صاحبان کارگاههای صنایع دستی که موفق به دریافت نشان استاندارد شدند و نیز تجلیل از ۶ هنرمندی که محصولات آنها نشان ملی کیفیت و نشان اثر خلاق را کسب کرده اند از دیگر برنامه های ماست.

کارگاه آموزشی برای راهنمایان گردشگری و کودکان

وی برپایی کارگاه آموزشی برای راهنمایان گردشگری و کودکان را از برنامه های این هفته بیان کرد و گفت: نشست بین مسئولان و هنرمندان صنایع دستی، بازدید از کارگاههای صنایع دستی و... از اهم برنامه های ماست که برخی ازاین برنامه ها در هفته جاری و برخی دیگر بعد از ایام ماه مبارک رمضان برپا می شود.