استاندار هرمزگان گفت: برنامه‌ریزی برای انتقال واحد‌های ناسازگار با محیط‌زیست تا هفته آینده تدوین شود و پس از جانمایی شهرک صنوف کار جابه‌جایی آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی در نشست کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان هرمزگان بابیان اینکه بندرعباس باید نگین شهرهای بندری ایران و شهری قابل‌رقابت با بنادر کشورهای دیگر باشد، عنوان کرد: صنوف ناسازگار با محیط‌زیست در بندرعباس باید باهدف زیباسازی چهره شهر و آرامش بیشتر شهروندان به شهرک‌های تخصصی صنفی در خارج از شهر منتقل شوند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی برای انتقال واحد‌های ناسازگار با محیط‌زیست تا هفته آینده تدوین شود و پس از جانمایی شهرک صنوف کار جابه‌جایی آغاز شود.

استاندار هرمزگان افزود: رفاه و آسایش کارکنان این صنوف نیز باید مدنظر قرار گیرد و برنامه جامعی باید برای آن داشته باشیم.

همتی یکی از اشکالات موجود را عدم اجرای مناسب تصمیماتی که در کارگروه‌ها اتخاذ می‌شود، دانست و تصریح کرد: مدیریت پیچیده‌ترین و مهم‌ترین شغل است و هرکس نمی‌تواند این کار را انجام دهد و ما سرعت در انجام کار را از مدیران می‌خواهیم.

وی با تأکید بر اینکه کمک دستگاه‌های دولتی به بخش خصوصی واجب است، اظهار داشت: حمایت از بخش خصوصی باید به یک ارزش تبدیل شود چون برای جامعه حیاتی است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم که حتی یک سرمایه‌گذار ناامید شود و باید سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به همه مدیران دسترسی داشته باشند چون کشور در جنگ اقتصادی با دشمن است و نباید روند کار در دستگاه‌ها طولانی و پیچیده شود.

همتی با اشاره به بررسی مسائل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان در این نشست، بیان داشت: مسائل ملی مربوط به منطقه ویژه پارسیان از سوی بنده پیگیری خواهد شد و دستگاه‌های استانی نیز خواسته‌های این منطقه را در جلسه ویژه‌ای پیگیری و انجام دهند.

وی خواستار تدوین برنامه دقیق آموزشی فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز استان هرمزگان شد و اضافه کرد: باید تا جایی که امکان دارد فرصت‌ها را در مسیر ایجاد اشتغال بیشتر در استان سوق دهیم.