شهرداری شیراز با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت روز قدس، از شهروندان سومین حرم اهل بیت (ع) برای اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، شهرداری شیراز با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، از شهروندان سومین حرم اهل بیت (ع) برای اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین دعوت کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: امروز با گذشت نزدیک به 40 سال از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهانی قدس»، همچنان ضرورت ایجاب می‌کند که قاطبه مسلمانان؛ همدل، هم‌صدا و رساتر از همیشه به نظام سلطه حاکم بر جهان اعلام کنند که آرمان فلسطین؛ آرمان کل جهان اسلام است. آرمانی که همه انسان‌های حقیقت‌طلب و عدالت‌خواه در ستیز با ظلم و بیداد در گوشه گوشه جهان آن‌ را طلب می‌کنند. بنابر فرمایش امام راحل روز قدس، یک روز جهانی است؛ روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ ‌ (سوره اسرا آیه ۱)

بیت المقدس اولین قبله مسلمین جهان و اولین خاکریز مبارزه با اسرائیل غاصب، مهم ترین عامل وحدت میان مسلمانان سراسر دنیا است. امام خمینی(ره)، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامید، تا در این روز اهمیت بیت المقدس، جلوه گر و فریاد مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم در سراسر جهان طنین انداز شود.

امروز با گذشت نزدیک به 40 سال از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهانی قدس»، همچنان ضرورت ایجاب می‌کند که قاطبه مسلمانان؛ همدل، هم‌صدا و رساتر از همیشه به نظام سلطه حاکم بر جهان اعلام کنند که آرمان فلسطین؛ آرمان کل جهان اسلام است. آرمانی که همه انسان‌های حقیقت‌طلب و عدالت‌خواه در ستیز با ظلم و بیداد در گوشه گوشه جهان آن‌ را طلب می‌کنند. بنابر فرمایش امام راحل روز قدس، یک روز جهانی است؛ روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

در قرآن کریم و در آیات 5-6 سوره قصص نیز خداوند پرده از روى اراده و مشیت خود در مورد مستضعفان برداشته و می فرماید: «اراده و مشیت ما بر این قرار گرفته است که بر مستضعفین در زمین منت نهیم و آنها را مشمول مواهب خود نمائیم و آنها را پیشوایان و وارثین روى زمین قرار دهیم» آیات فوق، هرگز سخن از یک برنامه موضعى و خصوصى مربوط به بنى‌اسرائیل نمى‌گوید، بلکه بیانگر یک قانون کلى براى همه اعصار و قرون و همه اقوام و جمعیت‌ها است. این بشارتى است در زمینه پیروزى حق بر باطل و ایمان بر کفر.

این بشارتى است براى همه انسان‌هاى آزاده و خواهان حکومت عدل و داد و برچیده شدن بساط ظلم و جور.

کارکنان خدوم شهرداری شیراز دوشادوش مردم شریف این شهر با اقتدا به معمار کبیر انقلاب اسلامی که همواره خطر بزرگ اسرائیل را به مسلمانان تذکر می‌داد و همبستگی و مقاومت در برابر آن را توصیه می‌کرد. با حضور در راهپیمایی جهانی روز قدس، خود را در کنار مظلومان به خصوص فلسطینیان قهرمان و مستضعفین می بیند و معتقد است شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس نشانه انسان دوستی همه کسانی است که حق را پاس می‌دارند و باطل و بیداد را محکوم می کنند.