مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اشاره به اینکه ساده‌ترین راه صرفه جویی در مصرف برق، خاموش کردن لامپ‌های اضافی است؛ خطاب به مشترکین برق در فارس گفت: با کمی صرفه جویی می توان از خاموشی برق در تابستان جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، زینل قنبری با اشاره به اینکه ساده‌ترین راه صرفه جویی در مصرف برق، خاموش کردن لامپ‌های اضافی است؛ خطاب به مشترکین برق در فارس گفت: با کمی صرفه جویی می توان از خاموشی برق در تابستان جلوگیری کرد.

وی افزود: پیک مصرف برق در ماه‌های گرم سال از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و از ۲۰ تا ۲۴ می باشد که در این زمان می توان استفاده از وسایل پرمصرف برق از جمله جاروبرقی، اتو، لباسشویی و ظرفشویی را به حداقل رسانده و از آن‌ها در اوایل صبح یا اواخر شب و یا در روز‌های تعطیل استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس اضافه کرد: ۸۲ درصد از مشترکان برق در فارس در بخش خانگی هستند که چنانچه این مشترکان در ساعات اوج مصرف، لامپ‌های اضافی و یا وسایل الکتریکی پرمصرف غیرضروری را خاموش کنند، عبور از فصل تابستان بدون اعمال خاموشی ناشی از کمبود برق کارسختی نخواهد بود.

قنبری اظهار داشت: مصرف عمده برق در ساعات اوج بار تابستان مربوط به سیستم‌های سرمایشی است که با اعمال راهکار‌های ساده مانند استفاده از دُورِ کند کولر آبی در ساعات اوج مصرف، تنظیم دمای کولر گازی روی ۲۴ تا ۲۶ درجه و یا قرار دادن سایبان روی کولر آبی، می‌توان به میزان قابل توجهی مصرف برق در این بخش را کاهش داد.

 وی هدف از اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف را انتقال مصارف غیر ضروری برق از ساعات اوج بار به ساعات غیر اوج بار عنوان کرد و افزود: مشترکان تعرفه‌های مختلف با اعمال راهکار‌های آسان، می‌توانند صنعت برق را توسعه دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اشاره به صرفه جویی در مصرف برق برای گذر از تابستان و فصل گرما، تأکید کرد: برنامه وزارت نیرو در تابستان این است که امسال ۵ تا ۶ هزار مگاوات انرژی را کاهش دهد که در این بین  سهم استان فارس در میان این کاهش انرژی  ۱۱۸ مگاوات برق است.