دیر کل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: مطابق دستورالعمل صادره از سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور کلیه دانش آموزان ورودی پایه اول ابندایی ملزم به شرکت در آزمون سنجش هستند و به همین منظور پایگاههای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی از تاریخ 19 خرداد 97 آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهدی حاجتی با بیان اینکه ثبت نام از دانش آموزان کلاس اولی از 12 خرداد آغاز شده است، افزود: با پایان رسیدن امتحانات نهایی، ثبت نام از دانش آموزان پایه های هفتم و دهم نیز آغاز می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: پیش بینی می شود در سال تحصیلی 98_ 97 ، 32 هزار دانش آموز کلاس اولی و 60 هزار دانش آموز در 2 پایه هفتم و دهم در دوره های اول و دوم متوسطه در مدارس جدید ثبت نام کنند.

وی با تأکید بر اینکه خانواده ها برای ثبت نام دانش آموزان میان پایه در مدارس عادی و هیئت امنایی به مدارس واقع در محدوده محل سکونت شان مراجعه کنند، گفت: حدود 277 هزار دانش آموز دیگر که در میان پایه تحصیل می کنند، به صورت خودکار ثبت نام می شوند و نیازی به حضور دانش آموزان و اولیاء شان در مدارس نیست.

جشن+شکوفه+ها

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: مطابق دستورالعمل صادره از سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور کلیه دانش آموزان ورودی پایه اول ابندایی ملزم به شرکت در آزمون سنجش هستند و به همین منظور پایگاههای سنجش سلامت و جسمانی و آمادگی تحصیلی از تاریخ 19 خرداد 97 آغاز به کار می کند.

30 مرداد به عنوان آخرین مهلت ثبت نام دانش آموزان قبولی خرداد

حاجتی با اعلام 30 مرداد به عنوان آخرین مهلت ثبت نام دانش آموزان قبولی خرداد، اضافه کرد: ثبت نام دانش آموزان در مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی منوط به دریافت بخشنامه وزارتی است که متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی در مورد شرایط ثبت نام دانش آموزان در مدارس غیر دولتی گفت: این مدارس بر اساس قانون که میزان و شرایط پرداخت آن در ورودی مدارس نصب می شود، می توانند شهریه دریافت کنند و صرفاً بر اساس ظرفیت اعلام شده از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان، از دانش آموزان ثبت نام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح کرد: خانواده ها می توانند برای بیان مشکلات و شکایات خود در زمان ثبت نام با شماره تلفن 33324876 ستاد نظارت و بازرسی آموزش و پرورش استان تماس بگیرند.

27 هزار و 500 فرهنگی، آموزش دانش آموزان گیلانی را در سال تحصیلی آینده برعهده خواهند داشت.