استاندارخوزستان گفت: استفاده از زمین های بایر دارای مجوز تخصیص آب کاربردهای عمده ای ازجمله کاشت درخت و تولید چوب دارد که به تولید و اشتغال استان و کشور کمک بزرگی می کند.

به گزارش خبرگزاری خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز( 11خرداد) در بازدید از شرکت نوین چوب که در زمین های بایر منابع طبیعی مسیر اهواز خرمشهر احداث شده بیان کرد: این شرکت با تمهیدات منابع طبیعی برای بهره وری از زمین های رهاشده احداث شد.

وی ادامه داد: باتوجه به برنامه پنج ساله ششم دولت و  جهت کاهش واردات چوب، دولت را برآن داشت تا از صنعت تولید چوب در کشور حمایت شود و زمین های رهاشده را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

شریعتی عنوان کرد: علیرغم احیای زمین های بایر با کاشت درختان و ایجاد پوشش گیاهی تولید چوب در استان بیشتر و به سمت حمایت از کالای داخلی و خودکفایی پیش برویم.

استاندارخوزستان تشریح کرد: خوشبختانه در مدت کوتاه احداث شرکت نوین چوب کارهای بزرگی انجام شده و با وجود هزینه های زیاد از امکانات موجود خوب استفاده شده و کارهای زیرساختی خوب پیش رفته است.

شریعتی تاکید کرد: امیدواریم با تعهدی که بخش خصوصی به ما داده تا پایان سال ۶۰۰ هکتار زیرکشت اکالیپتوس برود تا به تولید چوب ام دی اف برسیم و اشتغال زیادی را در استان رقم بزنیم.

شریعتی ادامه داد: همانطور که می دانیم بیشتر چوب موردنیاز شرکت های چوب از بیرون وارد می شود با این اقدام که در راستای حمایت از کالای داخلی انجام شده کمک فراوانی به تولید داخلی می شود.

 استاندار خوزستان ادامه داد: وقتی شرایط را برای کاشت درخت فراهم می کنیم تولید چوب ما تماما ایرانی می شود.ما باید تا جایی که امکان دارد از تولید داخلی حمایت کنیم و مشکلات واحدهای تولید را حل کنیم تا مشکلات کسب و کار در استان حل شود.

 استاندار خوزستان یادآور شد: از بخش خصوصی انتظار داریم کار را با جدیت دنبال کند که الگویی باشد برای سایر زمین های دیگر تا از زهاب های موجود حداکثر بهره وری را ببریم.