فرماندهی انتظامی شهرستان میناب از شناسایی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروند مینابی به مبلغ 168 میلیون و 800 هزار ریال خبر داد.

 سرهنگ محمد رستمی در گفتگو با خبرگزاری موج هرمزگان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت شهروند مینابی مبنی بر برداشت اینترنتی به مبلغ 168 میلیون و 800 هزار ریال از حساب بانکی خود، بررسی این موضوع در دستور کار مأمورین پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات فنی و استعلامات لازم از بانک مشخص شد که تراکنش‌های صورت گرفته از حساب شاکی از طریق درگاه شرکت آسان پرداخت پرشین صورت گرفته و مبلغ برداشت‌شده از حساب جهت شارژ کیف پول در برنامه آپ استفاده‌شده است.

وی با بیان اینکه در این رابطه با شرکت مذکور مکاتبه و مشخص گردید از طریق سه شماره‌ی ایرانسل اقدام به شارژ نمودن کیف پول و گرفتن موجودی از کارت شاکی در برنامه آپ نموده‌اند، تصریح کرد: با بررسی مشخص شد که یکی از این شماره‌ها فعال و در اختیار فردی در یکی از استان‌های شرقی کشوراست.

رستمی عنوان کرد: این متهم دارای 57 خط تلفن است که از یکم اسفندماه سال گذشته لغایت 27 فروردین‌ماه سال جاری فعال بوده و تنها با یکی از این خطوط 287 مورد شارژ تلفن دریافت نموده است.

این مسئول انتظامی بیان داشت: طی هماهنگی صورت گرفته با شرکت مربوطه حساب وی مسدود گردید و پرونده جهت سیر مراحل قانونی و صدور نیابت قضایی به دادسرا ارسال گردید.

فرماندهی انتظامی شهرستان میناب در پایان گفت: از در اختیار گذاشتن کارت اعتباری خود به افراد ناشناس جدا پرهیز کنید و همچنین با فعال ساختن سیستم پیامک بانک از تراکنش‌های خود باخبر شوید.