استاندار فارس خطاب به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تأکید کرد: انتظار می رود نمایشگاه در گستره ای بزرگتر برگزار شود و انتظار دارم فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سال آینده نمایشگاه قرآنی را در حد و ارزش قرآن برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار شامگاه امشب در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآنی «عروه الوثقی» که با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس انجام گرفت؛ خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: انتظار می رود نمایشگاه در گستره ای بزرگتر برگزار شود و انتظار دارم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برای سال آینده نمایشگاه قرآن را در حد و ارزش قرآن برگزار کند تا در کنار آن برگزاری کلاس ها و جلسات بحث و تبادل نظر با موضوع مسائل قرآن نیز انجام پذیرد.

سال آینده نمایشگاه قرآنی را در حد و ارزش قرآن برگزار کنید

وی در خصوص تجزیه و تحلیل قرآن و شیوه قرائت همراه با معنای قرآن؛ گفت: شیوه خواندن قرآن کریم اگرچه نیاز است و باید به فرزندانمان آموزش داده شود، اما پیش از آن باید به معنای قرآن توجه کنیم؛ امروز بیش از هر زمانی به معنا و کنه قرآن کریم نیاز داریم و باید این معنا را هم در بازارمان صدا بزنیم و هم آن را سرلوحه رفتارهای اجتماعی و آداب زندگیمان  قرار دهیم.

سال آینده نمایشگاه قرآنی را در حد و ارزش قرآن برگزار کنید

نماینده عالی دولت در فارس عنوان کرد: خوشبختانه در کشور ما در هر خانه مسلمانی، قرآن فراوان موجود است اما باید کاری کنیم که در فراوانی قرآن، فراوانی خواندن و پس از آن فراوانی عمل به قرآن هم یافت شود.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنانش گفت: برگزاری همه نمایشگاه ها در جامعه ضروری است اما باید به طریق اولی نمایشگاه قرآن و عترت به معرض دید بیشتر گذاشته شود.

تبادار با بیان اینکه قرآن کلام خدا، آیین و روش زندگی مسلمانان و حتی روش و منش هر انسانی است، افزود: قرآن، کتاب آیین زندگی، اخلاق، سخاوت و کرامت و نوع دوستی است.

سال آینده نمایشگاه قرآنی را در حد و ارزش قرآن برگزار کنید

وی افزود: شیوه، روش، منش و رفتار قرآنی در زندگی باید ساری و جاری شود و اگر برای رفع بخشی از آسیب های اجتماعی که در زندگی احساس می شود به قرآن کریم مراجعه کرده و از قرآن کریم نیز مدد بجوییم؛ مطمئنا آن مشکلات حل و برطرف خواهد شد.

نماینده عالی دولت در فارس همچنی به توزیع بن و تعویض قرآن های کهنه با نو در طول این نمایشگاه اشاره کرد و در خصوص افزایش بودجه های قرآنی خاطرنشان ساخت: با یاری خداوند، بودجه ای که امسال برای برگزاری نمایشگاه قرآنی در فارس در نظر گرفته شده است در سال آینده حداقل دوبرابر شده و رونق بیشتری به وجود بیاید.

سال آینده نمایشگاه قرآنی را در حد و ارزش قرآن برگزار کنید

استاندار فارس در ادامه از دستگاه های مرتبط با قرآن کریم از جمله آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر سازمان های مرتبط خواست تا سند جامعی را برای قرآن ترسیم کنند و در همه امور فرهنگی و آموزشی این سند در دستور کار قرار گیرد تا هم افزایی ایجاد می شود.

وی در پایان اظهار داشت: انجام کار برای کلام وحی و معجزه پیامبر(ص) کاری بسیار برجسته است و به نوبه خود از برگزارکنندگان این رویداد قرآنی تشکر و قدردانی می کنم.

سال آینده نمایشگاه قرآنی را در حد و ارزش قرآن برگزار کنید

به گزارش موج: نمایشگاه قرآن و عترت استان فارس با عنوان «عروه الوثقی» تا جمعه ١١ خرداد سال جاری تمدید شد.