استاندار هرمزگان گفت: از مدیرکل جدید اقتصاد و دارایی استان انتظار داریم که تغییرات مثبتی در این دستگاه داشته باشد و کار جذب اعتبارات و اسناد را به شکل مناسب انجام دهد تا همه منابع اعتباری استان را جذب کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی در دیدار با معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و دارایی و مدیران شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی در استان هرمزگان با اشاره به معرفی مدیرکل جدید اقتصاد و دارایی هرمزگان، عنوان کرد: مدیریت‌ها یک امانت است و وقتی فردی در منصب مدیریتی قرار می‌گیرد، باید بداند که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت مهمی برای سازندگی و پیشرفت بر عهده دارد.

وی ادامه داد: این انتظار و توقع وجود دارد که هر تغییر مدیریتی، تحولات، فکر و روش جدید و خلاقیت و نوآوری به همراه داشته باشد و یکی از راه‌های گردش نخبگان نیز تغییرات مدیریتی است.

استاندار هرمزگان عملکرد مجموعه دستگاه‌های اقتصادی استان را خوب توصیف کرد و افزود: کارهای خوبی درنتیجه این هماهنگی و نگاه واحد میان دستگاه‌های اقتصادی صورت گرفته و اجرای برنامه‌ها سرعت یافته است.

همتی اداره کل اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را دو بازوی مهم استانداری و دستگاه‌های دیگر در استان دانست و بیان داشت: از مدیرکل جدید اقتصاد و دارایی استان انتظار داریم که تغییرات مثبتی در این دستگاه داشته باشد و کار جذب اعتبارات و اسناد را به شکل مناسب انجام دهد تا همه منابع اعتباری استان را جذب کنیم.

وی گفت: امانی‌زاده مدیرکل جدید اقتصاد و دارایی هرمزگان سوابق مدیریتی خوبی در استان دارد و نیروی بومی هرمزگان محسوب می‌شود که توقع داریم به‌عنوان یک مدیر بومی بسیار پیشروتر از دیگران کارها را به‌سرعت انجام دهد و ما نیز در همه امور این مجموعه را حمایت خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان بابیان اینکه هرمزگان استانی دارای ظرفیت‌های بسیار است، خاطرنشان کرد: این استان مهم و استراتژیک به مدیران قوی و پرتلاش نیاز دارد.

همتی بر تسهیل روند سرمایه‌گذاری در استان تأکید کرد و اظهار داشت: برای این کار مرکز خدمات سرمایه‌گذاری هرمزگان فعال‌شده و زمان دوهفته‌ای را برای صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری مقرر کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: اداره کل اقتصاد و دارایی استان باید ارتباط خوبی با سازمان سرمایه‌گذاری خارجی برقرار کند و تلاش وسیعی از طریق سفارتخانه‌ها و اتاق‌های بازرگانی برای جذب سرمایه‌گذاران داشته باشد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: درزمینه‌ی بودجه نیز انتظار داریم اداره کل اقتصاد و دارایی به سایر دستگاه‌ها در استفاده از ردیف‌های اعتبارات ملی کمک کند.

همتی یکی از رویکردهای مهم در هرمزگان را فعال کردن گمرکات در شرق و غرب استان اعلام کرد و بیان داشت: این کار در راستای افزایش تجارت با کشورهای همسایه و همچنین پشتیبانی دیگر استان‌ها در امر تجارت انجام می‌شود.

وی گفت: با فعال‌سازی طرح تجارت کالای ملوانی، میزان بیکاری در نیمه دوم سال گذشته در هرمزگان کاهش یافت که نشان می‌دهد این طرح به‌طور کامل تأثیرگذار بود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا در شرایط جدید اهداف دولت در عرصه‌های ایجاد اشتغال و صادرات محقق شود.

همتی یادآور شد: ابراهیمی مدیرکل سابق اقتصاد و دارایی نیز از مدیران خوب استان بود که باید از ظرفیت ایشان در دیگر بخش‌ها استفاده شود.

وی بابیان اینکه روحیه همکاری خوبی در استان هرمزگان وجود دارد، افزود: امیدواریم با این تغییر مدیریتی شتاب خوبی در حوزه اقتصاد و دارایی و دیگر دستگاه‌های اقتصادی استان ایجاد شود.

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و دارایی نیز در این دیدار با اشاره به معرفی محمدعلی امانی زاده به‌عنوان مدیرکل جدید اقتصاد و دارایی هرمزگان و قدردانی از زحمات شش‌ساله علی ابراهیمی مدیرکل سابق اقتصاد و دارایی استان، افزود: رویکرد در تغییر مدیران حرکت به سمت بهبود وضعیت است.

اسماعیل جلیلی تصریح کرد: استان هرمزگان به مدیری نیاز دارد که بتواند تعامل قوی ایجاد کند و تلاش بیشتر داشته باشد و از سوی مدیریت اقتصاد و دارایی باید با عوامل اثرگذار در حوزه اقتصادی تعامل ایجاد شود که اثربخشی آن به رشد اقتصادی استان کمک خواهد کرد.