نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مدارس کمک‌های مردمی را در حساب‌های خود واریز می‌کنند و این مبالغ را با نظارت انجمن اولیا مربیان خرج می‌کند، خاطرنشان کرد: سیستم حساب یکپارچه مدارس در صورت اجرا با شکست مواجه می‌شود و مجلس شورای اسلامی نیز با آن مخالف است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جبار کوچکی نژاد با اشاره به اشکالات سیستم حساب یکپارچه مدارس بیان کرد: یکی از دلایلی که در اثر اجرای سیستم حساب یکپارچه مدارس رغبت افراد را برای پرداخت کمک‌های مردمی از بین می‌برد ایجاد سیکل طولانی است که در اثر آن ایجاد می‌شود مدارس پس از یک بازه زمانی طولانی می‌توانند بخشی از این کمک‌های مردمی را از آموزش و پرورش دریافت کنند و این وقفه مشکلی از مشکلات مدارس و دانش‌آموزان را حل نمی‌کند.

وی گفت: مسئولان آموزش و پرورش وجود این حساب را عاملی برای شفافیت مالی حساب‌های مدارس دولتی می‌دانند در حالی که تجمیع کمک‌های مردمی که ممکن است مبلغ زیادی شود، خود زمینه‌ساز  فساد مالی است.

اجرای سیستم حساب یکپارچه مدارس رغبت والدین برای کمک‌های مردمی را کاهش می‌دهد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: والدین برای بهبود شرایط مدارسی که فرزندانشان در آن تحصیل می‌کنند این کمک‌های مردمی را به مدارس می‌پردازند درصورتی که مدیریت و اداره این مبالغ در اختیار آموزش و پرورش و به صلاحدید این وزارتخانه باشد افراد رغبتی برای کمک به مدارس ندارند چرا که ممکن پول پرداختی صرف مدرسه فرزندانشان نشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که یکی از وظایف آموزش و پرورش نظارت بر مدارس است این وزارتخانه می‌تواند بر حساب‌هایی که کمک‌های مردمی در آن واریز می‌شود نظارت داشته باشد تا این کمک‌ها در محل‌های موردنیاز مصرف شود.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه در حال حاضر مدارس کمک‌های مردمی را در حساب‌های خود واریز می‌کنند و این مبالغ را با نظارت انجمن اولیا مربیان خرج می‌کند، خاطرنشان کرد: سیستم حساب یکپارچه مدارس در صورت اجرا با شکست مواجه می‌شود و مجلس شورای اسلامی نیز با آن مخالف است.