معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رشت با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در شیوه‌های سنتی پایان‌یافته گفت: امروزه فناوری دانش‌بنیان و پژوهش محور جایگزین شیوه سنتی شده و مبنای توسعه و پیشرفت کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود برومند پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری گیلان اظهار کرد: امروزه فناوری دانش‌بنیان و پژوهش محور جایگزین شیوه سنتی شده و مبنای توسعه و پیشرفت کشور است.

این مسئول خاطر نشان کرد: متقی طلب یکی از مدیران پرتحرک و چابک پارک‌های علم و فناوری در بین کشور است که تاکنون وزارت علوم در این عرصه از تجارب وی بهره‌مند شده است.

وی با بیان اینکه رویکرد ابتدایی وزارت علوم صرفاً آموزشی بود افزود: این رویکرد با مطرح‌شدن تحصیلات تکمیلی کشور، وارد مباحث پژوهشی و فناوری شد و با پیشرفت زمان حوزه‌های فناوری، پژوهشی و آموزشی پیچیده شد.

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در شیوه‌های سنتی پایان‌یافته گفت: امروزه فناوری دانش‌بنیان و پژوهش محور جایگزین شیوه سنتی شده و مبنای توسعه و پیشرفت کشور است.

‌برومند با بیان اینکه ایجاد فن‌آوری و کارآفرینی در بیان آسان اما در عمل بسیار سخت و طاقت‌فرسا است تصریح کرد: در مسیر توسعه و پیشرفت شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان لازم است از تجارب موفق و توان نیروهای جوان استفاده شود.

وی با برشمردن انتظارات از پارک علم و فناوری در گیلان افزود: پارک علم و فناوری باید علاوه بر شناسایی طرح‌ها و ایده‌های نو در حوزه کارآفرینی موفق عمل کند و با تیم سازی و از توان همه مراکز علمی و پژوهشی استفاده کند.

تاکید بر لزوم تعامل پارک با مراکز دانشگاهی و مسئولان در گیلان

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر لزوم تعامل پارک با مراکز دانشگاهی و مسئولان استان بیان کرد: کشور در شرایطی نیست که منابع بدون مرز در اختیار پارک قرار دهد اما می‌توان با به‌کارگیری استعدادهای بالقوه و ظرفیت‌های موجود در استان، پارکی شکوفا را در استان شاهد بود.

برومند بر لزوم جانشین پروری در پارک علم و فناوری تأکید کرد و گفت: باید با میدان دادن تیم‌های جدید از مراکز دانشگاهی و توسعه نیروی انسانی به فکر توسعه پارک علم و فناوری بود.

وی با بیان اینکه گیلان ظرفیت توسعه و ارائه الگو موفق به سایر استان‌ها را دارد خاطرنشان کرد: باید با پیدا کردن مزیت‌ها و طرح‌های باقابلیت سرمایه‌گذاری، شرایط را برای کارآفرینان فراهم کرد.

رابطه رئیس و مرئوس در پارک وجود ندارد

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه رابطه رئیس و مرئوس در پارک وجود ندارد تصریح کرد: فرقی نمی‌کند شرکت‌های دانش‌بنیان در چه عرصه‌ای فعالیت می‌کنند بلکه باید همه شرکت‌های دانش‌بنیان با تعامل در راستای توسعه کارآفرینی گام بردارند و از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کنند.

برومند با تأکید بر اینکه با تلاش و پشتکار خدمات ارزنده رقم می‌خورد گفت: تعامل و تلاش مضاعف در کنار به‌کارگیری از ایده و اندیشه‌های نو شرکت‌های فناوری و دانش‌بنیان می‌تواند منجر به توسعه استان شود و ظرفیت‌های اشتغال را فعال کند.