مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مصرف 522 میلیون مترمکعب گاز در اردیبهشت امسال در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین اکبر افزود: مصرف گاز در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد افزایش داشته است که با توجه به جذب بیش از 50 هزار مشترک جدید آماری بسیار مناسب می باشد.

اکبر ادامه داد: مصرف گاز در بخش خانگی با 4 میلیون مترمکعب کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 135 میلیون مترمکعب در اردیبهشت رسیده است که این مهم نشان از نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سراسر استان دارد.

اجرای طرح سفیران انرژی

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: اجرای طرح سفیران انرژی و همکاری شایسته فرمانداری ها، صدا وسیما، رسانه ها و سایر سازمان های تبلیغی در جهت اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی سبب این کاهش مصرف شده است.

وی ادامه داد: با توجه به صرفه جویی های صورت گرفته توسط مشترکین خانگی گاز در استان، شرکت گاز استان گیلان توانست در اردیبهشت امسال با افزایشی 20 میلیون مترمکعبی، 349 میلیون مترمکعب گاز به بخش های صنعتی و نیروگاهی استان تزریق نماید و می توان گفت این حمایت از صنایع استان نقش مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا نموده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: حدود 57 درصد از مجموع مصرف گاز در استان در اردیبهشت امسال متعلق به بخش نیروگاهی می باشد و بخش های خانگی، صنعتی، حمل و نقل و تجاری هر کدام با 26، 10، 4 و 3 درصد در رده های بعدی مصرف گاز قرار دارند.

 اکبر در پایان گفت: بر اساس پیش بینی های بعمل آمده تا هفته دولت 97، پنج بخش مشترکین گاز در استان در حدود یک میلیارد و 530 میلیون مترمکعب گاز مصرف خواهند نمود.