نماینده ولی فقیه در فارس خطاب به مسئولین اظهار داشت: برخی تصمیم گیرنده ها به جای تقسیمات کشوری به دنبال اجرای عدالت باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حجت الاسلام لطف الله دژکام امروز یکشنبه در دیدار فرماندهان سپاه فجر فارس تمامی مشکلات موجود در جامعه را از بی عدالتی دانست و خطاب به مسئولین اظهار داشت: به طور حتم تقسیمات کشوری باعث بروز عدالت نمی شود پس برخی تصمیم گیرنده ها بهتر است به جای پیگیری تقسیمات کشوری به دنبال اجرای عدالت در جامعه باشند.

وی ادامه داد: رهبری نکته ای فرمودند اما ما کمتر به آن توجه کردیم؛ ایشان یک دهه را به عنوان "عدالت و پیشرفت" نام گذاری کردند چرا که عدالت گمشده ای بوده که مردم به خاطر آن انقلاب کردند، حال اگر عدالت تأمین شود احساس نارضایتی و کمبود نیز در میان مردم از بین می رود.

بجای تقسیمات کشوری، به دنبال اجرای عدالت باشید

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: اخیراً در گوشه ای از فارس مشکلی به بهانه توسعه روستا و شهر به وجود آمد که می توان دلیل آن را این دانست که روستایی احساس می کند حقش در شهر خورده می شود و مدیرانی هم برای جبران بی عدالتی به دنیال تقسیمات کشوری می روند در حالیکه اگر عدالت نباشد، راه اندازی استان هم بیتأثیر است و بی عدالتی از جایی دیگر خود را نشان می دهد.

امام جمعه شیراز بیان داشت: تمامی مشکلات امروز جامعه از احساس بی عدالتی حاکم در بین مردم است و اگر امام جمعه ای حرفی می زند به دلیل احساس وجود بی عدالتی است.

بجای تقسیمات کشوری، به دنبال اجرای عدالت باشید

عضو جامعه روحانیت فارس افزود: آنچه امروز در جامعه گم شده است موضوع عدالت است؛ که باید به هر شکل ممکن، موضوع عدالت مطرح شده و مورد تأکید قرار گیرد.

دژکام با اشاره به طرح آمایش خاطر نشان ساخت: نگاه به طرح آمایش جامع نیست و ممکن است در آینده از خلل همین طرح نیز شاهد بی عدالتی باشیم؛ حال اگر نگاه عدالت محور بر طرح آمایش حاکم باشد، موفقیت را شاهد خواهیم بود و اگر نه، در آینده شاهد بروز مسائل جدید می باشیم.

بجای تقسیمات کشوری، به دنبال اجرای عدالت باشید

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما برای پس از مرگ مان باید توشه ای داشته باشیم و اگر بنا شد که نگاه ما حتی در نظام جمهوری اسلامی محصور شود و به فکر آباد کردن دنیا برویم، شخصاً ضرر کرده ایم و به نظام هم ضرر رسانده ایم.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: آبادی به ایمان و توجه به آخرت است؛ همه باید به آخرت توجه ویژه داشته باشیم و با تشکیل یک کلاس، احساس نکنیم نتیجه گرفته ایم؛ بلکه باید در این راه بیشتر از قبل تلاش کنیم؛ زیرا نظام جمهوری اسلامی بر پایه عقیده و ایمان بنا شده است.