مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: باصدور رای قضایی، متخلف شکار یک راس کل وحشی علاوه بر جریمه حقوقی100 میلیون ریالی به سه سال حبس تعزیری و شش ماه اقامت اجباری در شهرستان میناب محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن جعفری نژاد افزود: اوایل سال 96 بود که ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بویراحمد حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده دنای شرقی به یک نفر متخلف برخورد می‌کنند که برخلاف قانون و مقررات محیط زیست یک راس کل وحشی شکار کرده بود.

وی با تشریح چگونگی دستگیری این شکارچی غیرمجاز خاطرنشان کرد: ماموران  لاشه یک راس کل وحشی را از این متخلف کشف و ضبط کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: ماموران  پس از تشکیل پرونده جهت اعمال قانون متخلف را به همراه آلات جرم مکشوفه به مراجع قضایی معرفی کردند.

جعفری نژاد با تشکر ویژه از همکاری دستگاه قضایی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: پس از پیگیری‌های قضایی، فرد متخلف علاوه بر جریمه حقوقی 100 میلیون ریالی ناشی از شکار کل به سه سال حبس تعزیری و شش ماه اقامت اجباری در شهرستان میناب و انتشار یک بار حکم در رسانه ملی محکوم شد.