نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتراضات دانشجویان در پی محدودیت سنوات تحصیلی منطقی است چراکه برخی به دلیل شرایط خانوادگی و شاغل بودن نمی‌توانند تمام واحدهای خود را طی 8 ترم پاس کنند

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسدالله عباسی درخصوص افزایش سنوات دانشجویی از 8 ترم به 10 ترم، بیان کرد: موانع موجود در مسیر ارتقای دانشجویان  باید از بین رود و وجود این محدودیت نیز یکی از این موانع است؛ وزارت علوم دستوالعمل‌های لازم برای جلوگیری از ایجاد موانع در مسیر تحصیل دانشجویان  را به دانشگاه‌ها ابلاغ کند.

عباسی خاطرنشان کرد: در برخی دانشگاه‌ها اساتید با توجه به نوع پایان‌نامه در مقطع ارشد یا تز دکترا می‌توانند برای دانشجو مهلت زمان بیشتری برای ارائه در نظر گیرند؛ البته نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد مشکلاتی است که در پی وجود این اختیار ایجاد می‌شود چرا که برای ترم‌های آینده در انتخاب واحد، تعداد زیاد دانشجویان موجود در کلاس‌ها، ساعت تدریس اساتید و... اختلالاتی ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: براساس اختیاراتی که وزیر علوم و روسای دانشگاه‌ها دارند می‌توانند تا حدودی مشکلات موجود در این زمینه را از بین برند اما استفاده از این اختیارات نباید به صورت روشی رایج در دانشگاه‌ها استفاده شود.

گفت: بخشی از اعتراضات دانشجویان در پی محدودیت سنوات تحصیلی منطقی است چراکه برخی به دلیل شرایط خانوادگی و شاغل بودن نمی‌توانند تمام واحدهای خود را طی 8 ترم پاس کنند بنابراین به زمان بیشتری برای تحصیل نیاز دارند.

دانشجویان باید برای اتمام واحدهای خود در 8 ترم تمام تلاش خود را به کار ببرند

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر این نکته نیز حائز اهمیت است که دانشجویان باید برای اتمام واحدهای خود در 8 ترم تمام تلاش خود را به کار ببرند.

وی بیان کرد: وزارت علوم باید با آسیب‌شناسی‌های لازم تعداد دانشجویانی که نمی‌توانند در موعد مقرر واحدهای خود را به اتمام رساند مشخص نماید؛ دانشگاه‌های هیات امنایی در برخی موارد اختیار لازم برای تمدید سنوات دانشجویی را دارند.