استاندار فارس در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت فارس تأکید کرد: خیمه گاه دفاع مقدس، خیمه گاه وحدت و همدلی بود چرا که همه افراد فارغ از گرایش های مختلف با وحدت و همدلی در آنجا حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت فارس تأکید کرد: خیمه گاه دفاع مقدس، خیمه گاه وحدت و همدلی بود چرا که همه افراد فارغ از گرایش های مختلف با وحدت و همدلی در آنجا حضور داشتند و حال باید با بازخوانی آن حماسه باشکوه، به یاد بیاوریم که چگونه با وحدت و همدلی توانستیم پرچم بلند نظام جمهوری اسلامی را در برابر مخالفت قدرت های دنیا برپا نگه داشته و روز به روز به استحکام آن بیافزاییم.

وی با بیان اینکه بابت از دست دادن مردان بزرگ و ایثارگر محزون می شویم اما بازخوانی رادمردی ها، ایثارگری ها و اخلاق مداری های آنان موجب وحدت و انسجام جامعه می شود افزود: اگر مروری بر جبهه های خون و شهادت بیاندازیم آثاری از ایثار، شهادت، خلوص، اخلاق و انسانیت را مشاهده می کنیم.

استاندار فارس در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت فارس

نماینده عالی دولت در استان فارس این جهادگران و رزمندگان بودند که نظام اسلامی را حفظ کرده و استحکام بخشیدند؛ و در شرایطی که همه دنیا در مقابل نظام اسلامی و انقلاب نوپای ما قرار گرفته بودند؛ این جوانمرد ها بودند که با حضور در جبهه ها و همه عرصه های خطر، نظام را حفظ کردند.

استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه در سالروز فتح بزرگ و آزادسازی خرمشهر، باید یاد شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس را گرامی بداریم، گفت: فتح خرمشهر، عملیات بزرگ و افتخار آمیزی بود که دنیا را مبهوت و ملت ایران را سرافراز کرد.

استاندار فارس در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت فارس

تبادار با اشاره به این که هر خاطره رزمندگان دفاع مقدس، کتابی است که نیاز جدی امروز جامعه به شمار می رود، اظهار داشت: نسل امروز ما بیش از گذشته نیازمند آشنایی با خلوص، رادمردی و شهادت طلبی جبهه ها است.

وی با تأکید بر این که امروز باید از جوانمردی رزمندگان، وصیت نامه شهدا و رادمردی پیشکسوت جهاد و شهادت درس بگیریم، تصریح کرد: به عنوان یک مسئول سعی می کنم راه این عزیزان را ادامه دهم.

استاندار فارس در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت فارس

به گزارش موج، در این همایش که با خاطره گویی جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر همراه بود، با حضور استاندار فارس از کتاب خاطرات شهید محمد اسلامی نسب از شهدای دفاع مقدس رونمایی شد و از رشادت های و استقامت جمعی از جانبازان دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.